Na Masarykově náměstí se ve středu představí pětadvacet organizací, jež nabízejí okolo tří desítek sociálních a zdravotnických služeb. Součástí akce je i vyhlášení Dobrovolníka roku.

Posláním Dne sociálních služeb je seznámit veřejnost s širokým spektrem sociálních služeb poskytovaných na území Nového Jičína.

„Chceme občanům usnadnit orientaci v této problematice a pomoci jim v hledání pomoci, pokud se dostanou do složité životní situace,“ uvedla Daniela Susíková z odboru sociálních věcí novojičínské radnice.

Celodenní program organizátoři rozdělili do čtyř bloků. Nejprve se představí služby zaměřené na osoby s handicapem, pak bude přednesen proces sociálního začleňování zdravotně nebo sociálně vyloučených osob. „Nezapomněli jsme ani na seniory. Možnosti, ze kterých lze vybírat, přednesou organizace zaměřené na tuto cílovou skupinu. Odpoledne se budeme věnovat tématu rodina, ať už je funkční nebo té, která potřebuje podporu nějakou službou,“ vysvětlila Daniela Susíková.

Jak už bylo zmíněno, v úvodu svůj prostor dostane i vyhlášení ankety Dobrovolník roku.

„Toto ocenění předává vedení města lidem, kteří nezištně pomáhají druhým,“ poznamenala Marie Machková, mluvčí novojičínské radnice s tím, že součástí akce bude i kulturní program. „Den sociálních služeb navíc proběhne souběžně s druhým dnem putovní výstavy Ligy proti rakovině s názvem Každý svého zdraví strůjcem. Ta začne na Masarykově náměstí již v úterý 12. září,“ dodala mluvčí.