Tato kampaň podporuje bezemisní a nízkoemisní dopravu, multimodality a propaguje zdravotní fyzické i psychické přínosy plynoucí z pohybu na čerstvém vzduchu.

Ve středu 16. září se bude konat celodenní akce Park v pohybu, na programu se podílejí Městská policie Nový Jičín, SVČ Fokus a Rodinné centrum Provázek. Dopolední program bude pro mateřské školy, odpolední pro družiny a také pro veřejnost. Od 15.15 a od 16.15 hodin si obyvatelé mohou zacvičit Pilates v parku s lektorkou, v 16.30 začne v blízkém RC Provázek Kurz první pomoci se zaměřením na děti.

V pátek se koná tradiční Podzimní cyklojízda, která začne v areálu Horního nádraží a končí v hospodě na Zrzávkách. Na poslední den týdne ve znamení mobility připadá Den bez aut, který vyzývá k tomu, aby lidé nechali auta doma a jako způsob přepravy využili raději třeba kolo, veřejnou dopravu nebo chůzi. Po celý tento den bude MHD v Novém Jičíně zdarma. Ten den se v aule radnice uskuteční beseda s Markétou Ubíkovou, autorkou blogu Car-free rodina.