Mluvčí Marie Machková uvedla, že radnice získala dotaci 300 tisíc korun od Moravskoslezského kraje z programu Podpora rozvoje cykloturistiky. Novojičínští zastupitelé odsouhlasili odkupy pozemků v Bludovicích i v Novém Jičíně. Místostarosta Václav Dobrozemský sdělil, že areál a pozemky kolem Horního nádraží získá město za 2,9 milionu korun od Správy železnic. 

„Pozemky v Bludovicích jsou ve vlastnictví ministerstva obrany. Odkup byl schválen zastupitelstvem města již v listopadu loňského roku za cenu 1,7 milionu korun, a v tuto chvíli čekáme na součinnost vlastníka při převodu na město,“ dodal Václav Dobrozemský. Na červnovém zasedání zastupitelstva sdělil Vladimír Bartoň, vedoucí Odboru správy majetku Městského úřadu Nový Jičín, že v areálu bývalého Horního nádraží má město v úmyslu vybudovat zázemí pro nástup na cyklostezku, parkoviště, půjčovnu kol, servis a podobně.

Cyklisté tak díky rozšíření směrem na Straník mohou navštívit výletní lokality Čerťák nebo Skalky. Nový úsek přejedou lidé po bývalém železničním mostu, tak se vyhnou frekventované silnici. 

Cyklostezka Koleje vede z Nového Jičína do Hostašovic v trase bývalé železniční trati, kterou v roce 2009 zničila povodeň, a je dlouhá téměř deset kilometrů. Byla vybudovaná v roce 2014 nákladem okolo 25 milionů korun.

LUCIE SYROVATKOVÁ