„Světelná výzdoba v ulicích se bude spouštět po etapách, neboť do Tyršovy a části Štefánikovy ulice a do Loučky bude dodána zcela nová, v LED-provedení. Barvou letošních Vánoc v Novém Jičíně je kombinace bílé a červené,“ prozradila Marie Machková, mluvčí radnice.

Oblíbené trhy v době Adventu na Masarykově náměstí budou zahájeny 3. prosince a skončí den před štědrovečerní večeří. Trhovci mohou mít otevřeno až do 22. hodiny, což ocení zejména lidé při setkáních u svařeného vína či vánočního punče.

V pátek 21. a v sobotu 22. prosince bude součástí jarmarku i stánek s produkty zahraničních partnerských měst.

„Z francouzského Épinalu, jehož národní potravinou jsou mirabelky, budou v nabídce bonbóny, hořčice či likér s jejich příchutí nebo pečující kosmetika. Italská Novellara dodá balsamikové octy, vína či parmezán a slovenská Kremnica svůj typický medovník, pařené či uzené sýry, vína i čaje,“ doplnila Kateřina Nesrstová, která má na starosti zahraniční vztahy města.

Jak bývá také tradicí, adventní čas budou na náměstí zpříjemňovat hudební a divadelní vystoupení, tvořivé dílničky pro děti a ukázky vánočních zvyků. Letos přibudou dvě nové sochy do dřevěného betlému, který Nový Jičín nechal vyrobit a poprvé instalovat vloni.

„Figury z topolového dřeva jsou v životní velikosti,“ doplnila vedoucí návštěvnického centra Radka Bobková.