Stavba začala  v Novém Jičíně v červenci letošního roku. Se skateparkem vznikl na ploše 1213 metrů čtverečních také bikepark. Náklady ve výši asi 10,5 milionu korun hradilo z rozpočtu město. Žádalo sice v roce 2022 o dotaci Národní sportovní agenturu, ale neúspěšně.

Takto vypadal Adventní jarmark v Novém Jičíně v roce 2022.
Adventní jarmark Nový Jičín. Program začne v pátek, takto vypadá kompletně

„Město chce přispět k rozšíření nabídky sportovního vyžití, především dětí a mládeže. Věříme, že si skatepark najde uživatele a bude sloužit široké veřejnosti,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

Město upozorňuje, že skatepark má svůj provozní řád. Bude vyvěšen u vstupů do areálu. „Rovněž prosíme, aby návštěvníci respektovali ostatní jezdce a dbali na čistotu,“ dodal Dobrozemský.

Výsadba stromů na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, listopad 2023.
VIDEO: Na náměstí v Novém Jičíně opět rostou stromy. Po takřka sto letech

O stavbě skateparku v prostorách dolního asfaltového házenkářského hřiště se v Novém Jičíně hovořilo roky. Skejťáci jeho absenci řešili vlastní výrobou a instalací překážek.

K TÉMATU

Kontrolní prohlídku nového skateparku provedl stavební úřad Nový Jičín v úterý 14. listopadu. Ve středu 22. listopadu radní schválili provozní řád, mezitím bylo vydáno kolaudační rozhodnutí. Slavnostní otevření nového skateparku se uskuteční příští rok na jaře.