V místě, kde si kdysi v Novém Jičíně nadšenci vytvořili skatepark z často podomácky udělaných překážek, už jsou nyní vidět betonové plochy, klopenky, lavice a přibývají další prvky.

Celobetonový skatepark měl vyrůst na ploše zhruba 1300 metrů čtverečních již v loňském roce, ale až napotřetí se podařilo vysoutěžit zhotovitele. Proto jeho výstavba začala až letos v červenci.

Sgrafito v Máchově ulici v Novém Jičíně - červenec 2022.
VIDEO: Sgrafito v Novém Jičíně překryl nátěr, který ho pomůže zachránit

„Společně se skateparkem, který vzniká v prostoru bývalého dolního házenkářského hřiště, vznikne i bikepark. Skatepark a bikepark jsou prvky, které ve městě chybí. Důkazem toho je i využívání U-rampy, která zde byla dříve umístěna, ale z důvodu havarijního stavu musela být odstraněna. Věříme, že si skatepark najde své uživatele a bude sloužit široké veřejnosti ke sportovnímu vyžití,“ uvedl pro Deník již dříve místostarosta města Nový Jičín Václav Dobrozemský.

Ilustrační foto
Neviděli jste je? Mohli by být i na Novojičínsku, pátrá po nich policie

Jako zhotovitele město Nový Jičín vybralo firmu Hydro Gas Manufacture s. r. o., vysoutěžená zakázka je za 10,49 milionu korun s DPH. Areál by měl být hotov do 30. listopadu letošního roku. O stavbě skateparku v prostorách dolního asfaltového házenkářského hřiště se v Novém Jičíně hovoří už roky. Skejťáci to řešili tím, že si nějaké překážky vytvořili a instalovali sami.