Stavební práce potrvají pět měsíců od doby předání staveniště zhotoviteli a město za ně zaplatí necelých sedm milionů korun.

„Vjezd do areálu, ve kterém je fotbalové hřiště, atletický ovál, házenkářská hala ABC a další sportoviště, je dnes vymezen bránou, zídkou a zděným průchodem pro pěší. To vše přijde zbourat. Vykácejí se tři topoly a celý vstupní prostor se přestaví. Vznikne tu 20 kolmých parkovacích stání, nový chodník pro pěší, vozovka a zatravněné plochy. Vysadí se šest nových listnatých stromů a keře,“ popsal záměr města místostarosta Václav Dobrozemský.

V areálu, poblíž haly ABC, se vybuduje i napojení na stezku pro chodce a cyklisty, která vede vně areálu směrem k zimnímu stadionu. Kvůli bezpečnosti chodců se dostaví chodník v Purkyňově ulici a bude navazovat na chodník ve sportovním areálu.

Sportovní areál v Novém Jičíně.Sportovní areál v Novém Jičíně.Zdroj: se svolením města Nový Jičín

Součástí této stavby je i úprava vodovodu ve správě SmVaK, která se v současné době dokončuje, a přestavba křižovatky před areálem. „Nově bude křížení ulic Purkyňova a Divadelní vyvýšené s nájezdovými rampami. Ke zvýšení bezpečnosti chodců přispěje i nové nasvětlení přechodu pro chodce,“ vysvětlila Kateřina Janečková z odboru rozvoje a investic novojičínské radnice. Tato investiční akce je první etapou celkové revitalizace sportovního areálu v Novém Jičíně.