Závorový systém na parkovišti Na Valech bude přijímat mince, bankovky nižší hodnoty a platební karty. Nově instalované přístroje v Tyršově ulici a ve Štefánikově ulici zatím zůstávají mimo provoz.

Rallysprint Fulnek - Odry.
FOTO: Rallysprint Fulnek – Odry 2021. Podívejte se na dny plné adrenalinu

„Automaty u bývalé tiskárny a na parkovišti pod Komerční bankou jsou zřízeny nově, a proto u nich musí proběhnout časově náročný proces schvalování souvisejícího dopravního značení. Zbývajících sedm přístrojů bude od středy 11. v povozu, stejně jako závorový systém na parkovišti Na Valech. Ceník parkovného se zatím nemění. Jeho úpravu budou radní projednávat na podzim,“ vysvětlil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

Automaty u vjezdů na Masarykovo náměstí, v ulicích 5. května, Jungmannova a Žerotínova byly zrušeny. Vjezd do centra bude regulovat pouze dopravní značení. Parkoviště na ulici Revoluční bude nově bez poplatku. Na vyhrazených místech pro návštěvníky pošty půjde parkovat s parkovacím kotoučem po dobu 30 minut. Část míst bude také vyčleněna pro nájemníky domu číslo 1525.

Fotbalisté Nového Jičína (na archivním snímku v červeném) hráli na úvod divize F s Bílovcem bez branek.
Derby Nového Jičína s Bílovcem branky nepřineslo. Bod brali oba trenéři

Kromě mincí půjde parkování zaplatit i platební kartou nebo přes internetovou službu MPLA. „Stačí zadat do internetového prohlížeče v mobilu, tabletu nebo počítače adresu: mpla.io. Služba MPLA je navíc propojena s portálem Mapy.cz, takže lze snadno uhradit parkovné i z portálu či aplikace Mapy.cz. Tento způsob platby je komfortní, bezpečný a rychlý. Odpadá hledání parkovacího automatu a je tu i možnost kdykoliv a odkudkoliv parkovací dobu prodloužit,“ řekl Vladimír Bartoň, vedoucí úseku správy majetku Technických služeb města Nový Jičín.

U mobilní platby se vyplňují údaje jednorázově při první platbě. Příslušná aplikace si zadaná data zapamatuje. „Po zaplacení parkovného systém na městské policii obdrží informaci o úhradě, částka se připíše na účet města. Strážník si platnost parkování každého vozu může ověřit prostřednictvím registrační značky vozidla. Za platbu parkovného přijde motoristovi na e-mail elektronický účetní doklad se všemi potřebnými náležitostmi,“ doplnil starosta.