Tisková mluvčí města Nový Jičín Radka Cahlíková pro Deník upřesnila, že letošní vánoční strom je z Hodslavic. „Je to dvanáct metrů vysoký stříbrný smrk, který městu věnovali manželé Kociánovi,“ řekla Radka Cahlíková.

Stánky na Masarykově náměstí v Novém Jičíně jako předzvěst Adventního jarmarku. Nový Jičín, 15. listopadu 2021.
Advent na Novojičínsku zpestří předvánoční jarmarky

Také ve dvou dalších, co do počtu obyvatel druhém a třetím největším, na Novojičínsku jsou letošní vánoční stromy darované. Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu kopřivnického městského úřadu uvedla, že na základě výzvy, se městu ozvalo s nabídkou vánočního stromu šest zájemců, kteří chtěli poskytnout stromy ze svých zahrádek.

„Všem moc děkujeme! Největší dík patří panu Rostislavu Máchovi, neboť právě jeho krásná jedle ze zahrady ve Štramberku byla nakonec vybrána a až do začátku ledna bude v parku Dr. Edvarda Beneše dělat radost všem kolemjdoucím,“ sdělila Lenka Heráková a doplnila, že na výzdobu 10 metrů vysokého stromu bude použito zhruba 160 metrů světelných řetězů a sedmdesát velkých baněk.

Vánoční strom v Bílovci, prosinec 2021.
Města na Novojičínsku chtějí advent a svátky jako jindy

Ve Frenštátě pod Radhoštěm zdobí náměstí Míru smrk pichlavý. Starosta Frenštátu pod Radhoštěm Jan Rejman za něj poděkoval dárkyním Zdeňce Pustkové a Iloně Krkoškové. Strom vyrostl v ulici Závodí ve Frenštátě pod Radhoštěm. (ipa)