Nesmírně cenný tříbodový zisk si po předchozích dvou porážkách připsali druholigoví hokejisté Nového Jičína, kteří doma v derby porazili, i díky dvěma zásahům Novotného, Valašské Meziříčí 3:2 a stejným výsledkem tak Bobrům oplatili předchozí porážku.

Svěřenci trenéra Flašara hrají zítra od 18 hodin na ledě poslední Karviné a v sobotu pak v 17 hodin přivítají na vlastním ledě nováčka z Moravských Budějovic, který v posledních dvou utkáních nasázel 18 branek.

Novojičínští, kteří potřebovali proti předposledním Bobrům nutně bodovat naplno, protože do první osmičky se nebezpečně tlačí Opava a Břeclav, měli po výprasku v Brně co napravovat.

„Když neproměníme ani ty nejvyloženější šance, tak je to složité. Z prodavače v bufetu jsme schopni udělat brankáře do národního týmu, což ale není vůbec nic proti gólmanovi Brna," zlobil se po středečním kolapsu trenér novojičínského HK Aleš Flašar.

Proti Valašskému Meziříčí však jeho celek podal daleko lepší výkon. Do první šance se dostal navrátilec do sestavy, kapitán Přemysl Vašut, jenž se zranil 14. října v domácím zápase proti Hodonínu a od té doby v sestavě scházel.

„Konečně se nám Přema vrátil, což je pro nás velmi dobrá zpráva a na ledě to bylo znát," pochvaloval si Flašar, jenž se poprvé radoval v 8. minutě, kdy Slováka překonal po závaru Novotný.

Domácí vedení pak v závěru druhé části navýšil přesnou ranou Málek, jenž tak svému týmu zajistil dvoubrankový náskok.

V poslední třetině byly dvířka na domácí trestné lavice v neustálé permanenci, protože hlavní rozhodčí poslal Novojičínské hned sedmkrát za katr.

Když však ve 48. minutě vstřelil svůj druhý gól v utkání Novotný, zdálo se, že domácí už v poklidu dokráčejí k důležitým třem bodům. Za pět minut ale poprvé kapituloval také Iláš, když se stejně jako v minulém vzájemném zápase, trefil bývalý hráč Nového Jičína Sprušil, jehož dorážka znamenala snížení na 1:3.

V 57. minutě pak Bobři využili přesilovku 5 na 3 zásluhou Davida Vargy a drama tak bylo na světě. Zvláště, když při hostující power-play byli v poslední minutě vyloučeni postupně Kužílek a Patrik Flašar a Valašské Meziříčí tak hrálo téměř půl minuty dokonce 6 na 3.

Skvělý Iláš už ale neinkasoval a po závěrečné siréně tak zůstala radost na domácí straně.

„Při hře pět na pět jsme byli určitě lepším týmem. To co se ale dělo v závěrečném třetině, kdy jsme měli sedm vyloučení, jsem opravdu nechápal. Byla to vydřená práce všech hráčů a já jim za tři body moc děkuju," dodal kouč vítězů, jemuž se v utkání zranil forvard Kabeláč, a kterého mrzela atmosféra na stadionu.

„Bohužel jsme hráli jako venku, protože slyšet byli jenom fanoušci hostů," kroutil hlavou Flašar.

II. hokejová liga, sk. Východ, 26. kolo

HK NOVÝ JIČÍN – HC BOBŘI VALAŠKÉ MEZIŘÍČÍ 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 8. Novotný, 35. Málek (Vašut, Mikšan), 48. Novotný (Ižacký) – 53. Sprušil (Mar. Varga), 57. D. Varga. Rozhodčí: Kika – Rožánek, Holibka. Vyloučení: 14:5, navíc Matyáš (VM) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 490.

HK Nový Jičín: Iláš – Hoďa, Kužílek, Vašut, P. Flašar, Haloda, Hruška – Ižacký, Novotný, Lehečka – Málek, Škumát, Mikšan – Uhlár, Kabeláč, R. Gebauer. Trenér: A. Flašar.

Zbylé výsledky 26. kola: Opava – Kopřivnice 4:2, Hodonín – Frýdek-Místek 1:5, Technika Brno – Karviná 3:0, Vsetín – Poruba 6:3, Mor. Budějovice – Břeclav 9:5.