„Přihlásit se může každý návštěvník akce, kterému ještě nebylo 18 let. Doma vyrobené modely bude hodnotit porota. Tři nejúspěšnější soutěžící čeká finanční odměna," vysvětlila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková s tím, že registrace účastníků i vyhlášení výsledků se uskuteční v den konání slavnosti, tedy v sobotu 3. září na Masarykově náměstí.

„K novojičínské slavnosti neodmyslitelně patří kostýmy. A uplatní se nejen v průvodech. Chceme, aby se centrum města co nejvíce podařilo vrátit do doby baroka. K atmosféře má pomoci výzdoba, jarmark a ošacení účinkujících, ale i veřejnosti. Abychom podpořili zájem občanů podílet se na podobě slavnosti, vyhlásili jsme soutěž pro děti a mládež od miminkovského věku až po 18 let," uvedla Radka Grofová z novojičínské městské knihovny.

Soutěžní kostým musí být historický, nejlépe s prvky baroka. Porota ocení především vlastní tvorbu, kreativitu a splnění soutěžních podmínek.

„Registrace účastníků soutěže bude probíhat v sobotu 3. září od 13 do 14.30 hodin na Masarykově náměstí na vyznačeném místě a hodnoceny budou jen kostýmy vlastnoručně vyrobené. V případě dětí mladších patnácti let bude k zápisu nutná přítomnost zákonného zástupce," doplnila Radka Grofová.