Obecní úřad Starý Jičín již od června sídlí v rekonstruované budově, kde byla kdysi prodejna Jednoty. V oranžovém objektu je nyní informační centrum, v patře se pak nachází světlá obřadní síň, kanceláře, sídla technických služeb, obecní policie a další pracoviště. Nutno podotknout, že do patra se lze dostat rovněž bezbariérovým výtahem.

Oficiální otevření úřadu starosta Starého Jičína Svatoslav Vahalík naplánoval na půl desáté dopoledne. V tu chvíli zahrála místní dechovka skladbu Hoj, Starojičané. Pak už se ujal slova starosta. „Otevření jsme směřovali na dnešní den, kdy slavíme páté výročí posvěcení praporu obce,“ připomněl starosta a poděkoval všem obyvatelům obce za trpělivost při přestavbě objektu i části náměstí, dodavatelům, a rovněž poslankyni Kateřině Konečné, která ze Starého Jičína pochází. Ta podle starosty pomohla při získání desetimilionové dotace na dílo, které stálo celkově 18,5 milionu korun. Právě Konečná, společně se starostou, přestřihla pásku. Kromě obecního úřadu a zmíněných institucí v budově zůstala prodejna Jednoty a prodejna masa, v zadní části objektu pak lidé najdou knihovnu.

Osm a půl milionu z rozpočtu obce je sice hodně, ale jak už se Vahalík zmínil při červnovém Dni otevřených dveří, vynaložených peněz rozhodně nelitují. „V centru obce se nám podařilo vybudovat v podstatě multifunkční zařízení pro občany,“ řekl Vahalík.