Základní škola Záhuní otevírá v tomto školním roce tři první třídy pro celkem 51 dětí, 25 děvčat a 26 chlapců. Do každé z prvních tříd zavítali na začátku vyučování místostarostové města Pavel Mička a Jiří Unruh v doprovodu ředitele školy Josefa Stieborského, zástupkyně ředitele pro I. stupeň Radmily Matušové a předsedkyně Klubu rodičů a přátel školy Martiny Pavlové.

První místostarosta města Pavel Mička jako zástupce zřizovatele školy ujistil rodiče prvňáčků o trvalém zájmu města udržet vysokou kvalitu vzdělávání v městských školách a popřál prvňáčkům: „Přeji vám ať se vám ve škole líbí, ať se dozvíte a naučíte mnoho zajímavých a užitečných věcí. Abyste si jednou, až budete větší, mohli vybrat povolání, které Vás bude bavit a ve kterém budete šťastní a spokojení.“

Do Základní školy Tyršova 913 ve školním roce 2021/2022 nastupuje 49 prvňáčků, 20 dívek a 29 chlapců. Nové školáky v doprovodu ředitelky školy Zdeňky Murasové a zástupkyň Evy Sladké a Pavlíny Maňasové pozdravil a radost z nově získaných vědomostí a hodně úspěchů při plnění školních povinností dětem, a hodně sil a pevné nervy jejich rodičům popřál starosta města Miroslav Halatin.

Každý z prvňáčků dostal od města dárek v podobě barevné plastové složky v hodnotě 400 korun. Součástí byly školní a výtvarné potřeby jako pastelky, vodovky, lepidlo, tužky, gumy, psací pero, ale také školní papírové hodiny, uvítací list s rozvrhem a mnoho dalšího.

I letošní zahájení školního roku bylo ovlivněno nezbytnými opatřeními v souvislosti s nemocí covid-19. Žáci, pedagogové, rodiče a doprovázející osoby používali ve vnitřních prostorách školy respirátory či roušky. Proběhlo první ze tří preventivních plošných testování všech žáků kromě dětí z prvních tříd, které testování čeká zítra.