„Stavba se opozdila kvůli nečekaným komplikacím. Budova školky byla postavena před třiceti lety a narazili jsme na velmi špatnou izolaci. Stěny byl pod omítkou navlhlé do více než dvou metrů. Venkovní okap nevedl do kanalizace, ale někde do hlíny. Obvodové zdivo museli zedníci podkopat, aby se provzdušnilo,“ vysvětlila zpoždění slavnostního otevření bazénku realizátorka projektu Michaela Janovská.

Do bazénku o rozměrech 3,60 krát 2 metry s hloubkou 1,20 metrů se vejde asi pět maminek s ratolestmi ve věku od jejich narození asi do čtyř let. „Teplota vody, která bude slaná, bude dvaatřicet stupňů. Slaná voda má blahodárný vliv na různé kožní ekzémy,“ prozradila Janovská s tím, že stavba projde zítra částečnou kolaudací . Na prostory bazénku se může v pátek přijít podívat také veřejnost.

„Dlouho jsem pracovala jako účetní a uvažovala jsem nad změnou. Jelikož jsem dříve hodně sportovala a s mladší dcerou jsem od kojeneckého věku navštěvovala plavání, myšlenka zřídit bazén pro matky s dětmi byla na světě,“ uvedla před časem Janovská, která se s nápadem obrátila na místní radnici. Místo pro bazén pomohla najít ředitelka mateřské školy Máj na ulici Karla Čapka Jarmila Šimurdová.

„Školka na Jubilejní je naším odloučeným pracovištěm, máme ji v právním subjektu. V této mateřské škole je již sauna, bazén hned vedle ní je vítanou a přínosnou službou pro maminky s kojenci,“ doplnila Šimurdová.