Zejména pracovníkům Technických služeb města Nový Jičín místy dochází trpělivost. Neustále se totiž setkávají s velkým nepořádkem v okolí kontejnerů a s tím spojenou lhostejností lidí.

„Je neuvěřitelné, jaký binec dokáží lidé kolem popelnic vytvořit. Vedle kontejnerů si klidně odloží trubky po instalaci, tak, jak tomu bylo minulý týden na ulici Sportovní. Přitom seperační dvůr je zdarma k dispozici kousek vedle. Výjimkou není ani sklo v krabici vedle kontejnerů, staré kočárky, dřevo a další věci, které do odpadu nepatří,“ vyjmenoval ředitel technických služeb města Oskar Šíma. „Co považuji opravdu za nehoráznost, když jsou otevřené kontejnery poloprázdné a vedle nich leží spousta odpadků. Tak, jak tomu bylo v pátek na Dvořákově ulici,“ dodal Šíma, který si nepořádek vedle kontejnerů sám zdokumentoval a obrátil se na zástupce radnice. Ti se rozhodli snímky ředitele technických služeb zveřejnit v městském zpravodaji.

„Většinou se nepořádek v okolí kontejnerů týká lidí, kteří v dané lokalitě bydlí. Tím, že zveřejníme konkrétní místo, bude patrné, jak se lidé o pořádek v místě svého bydliště starají,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Miloš Lossmannn. „Některé občany prostě nechápu. Mají k dispozici zdarma separační dvůr, kde mohou nepotřebné kočárky či zbytky kol odložit. Technické služby lidem k domům také přistavují velkoobjemové kontejnery, do kterých lidé mohou nepotřebné věci zdarma odložit. Třeba se po zveřejnění snímků pana ředitele Šímy v některých lidech hne svědomí a budou udržovat větší pořádek,“ doplnil místostarosta.

Kvůli stálému nepořádku i černým skládkám chtějí zintenzivnit pochůzky také novojičínští strážníci. „Chceme se více zaměřit na některé problémové lokality. Je to však hodně o lidech. Občané by si měli svého okolí více všímat. Pokud nás lidé přivolají ke konkrétnímu viníkovi, můžeme mu na místě uložit blokovou pokutu do výše pěti tisíc korun,“ upozornila mluvčí novojičínské městské policie Ilona Majorošová.