Přehled i vyhodnocení jednotlivých společností poskytuje Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky. Podle ředitele novojičínské nemocnice Radana Gocala možnost oficiálního srovnání jednotlivých nemocnic týkající se kvality a kvantity. „Nicméně odborné společnosti mají docela přesný přehled o dění ve svých odbornostech. Ústav zdravotnických informací a statistiky nás staví na přední místa v republice. Ze světových dat lze již dnes usuzovat, že kvalita operačních oborů je srovnatelná se špičkovými pracovišti v Evropě i dalších vyspělých zemích světa,“ uvedl Gocal.

„Náš onkologický program neznamená, že v nemocnici léčíme jen onkologické pacienty. Nerozděluji pacienty na onkologické a ty druhé. Je to jen jeden obor medicíny, ve kterém chceme být špičkoví. Snažíme se, aby i obory akutní medicíny byly velmi kvalitní. Základem tohoto cíle je mít kvalitní lidi ve formě špičkových odborníků, kteří patří k nejlepším v republice a zároveň by měli být empatičtí, lidští,“ doplnil Gocal vyzvedl i stránku technického vybavení nemocnice. Loňský rok znamenal pro nemocnici řadu investičních výdajů, kdy proinvestovalo necelých 28 milionů korun. Finance putovaly například do koupi dodávkového automobilu pro kyvadlovou dopravu mezi nemocnicemi v Novém Jičíně a Vítkovem, koupi ultrazvuku pro radiodiagnostické oddělení či operační stůl pro gynekologický sál.

Gocal si myslí, že pokud bude vývoj nemocnice i nadále dynamický, mohlo by dojít k výraznější rekonstrukci nemocnice. „V současné době nemocnice hospodaří s vyrovnaným hospodářským výsledkem a mým cílem je ho udržet,“ dodal ředitel nemocnice, který také věří v posun v jednání se zdravotními pojišťovnami. „Doufám, že bude zohledněno, co a v jaké kvalitně nemocnice dělá a bude mít kladný dopad i na příjmy nemocnice od zdravotních pojišťoven. Věřím, že brzy dojde i ke změn úhradového systému a opustíme socialistický model paušálních plateb, kdy ať pracujete nebo ne, dostáváte stejné peníze,“ uzavřel Gocal.