Míra nezaměstnanosti tak klesla na 8,28 procent. „Pracák“ v březnu disponoval 1786 volnými místy. Na jedno místo, stejně jako v únoru, připadali čtyři uchazeči. Převažující počet, tedy 1079 míst, byla nabízená uchazečům vyučeným v oboru. Lidé se základním vzděláním měli k dispozici 508 volných míst. Středoškoláci se mohli uplatnit na 161 místech a vysokoškolákům úřad práce nabízel pouze 38 pracovních míst.

Do evidence úřadu minulý měsíc přibylo 1128 uchazečů o práci. „Sto sedmdesát devět jsme museli sankčně vyřadit,“ uvedl ředitel novojičínského úřadu práce Jiří Macíček s tím, že uplatnění v práci v březnu našlo 645 lidí.

Zaměstnavatelé projevují stále největší zájem o montážní a manipulační dělníky, nástrojáře, kovomodeláře, zámečníky, zedníky, kameníky, svářeče, ale i prodavače či řidiče náklaďáků a tahačů.

Uplatnění v zaměstnání v březnu našlo 645 uchazečů o práci, stejný počet lidí však do evidence úřadu práce přibyl. „Z tohoto počtu zaevidovaných bylo devatenáct lidí, kteří ukončili samostatnou výdělečnou činnost,“ doplnil Macíček.

Na celkové evidenci nezaměstnaných se 5,80 procenty podílejí absolventi škol a mladiství, těch je 414 osob. Podíl v řadách lidí bez práce tvoří stále nezanedbatelný počet osob se zdravotním postižením, v březnu jich bylo 1262, což je 17,68 procent.

Nejčetnější skupinou profesí, které figurují v evidenci „pracáku“, jsou prodavači, nástrojáři, obráběči kovů, kovodělníci, sekretářky, kuchaři, zedníci, kameníci, omítkáři, odborní administrativní pracovníci či číšníci a servírky.

Míra nezaměstnanosti na Novojičínsku

  • Novojičínsko 8,32 %
  • Kopřivnicko 7,62 %
  • Bílovecko 10,52 %
  • Frenštátsko 6,09 %
  • Odersko 10,23 %
  • okres Nový Jičín 8,28 %