„Paní Heryánová za námi přijela do Frýdku-Místku a požádala nás o spolupráci. V únoru proběhlo jednodenní školení včetně výběrových pohovorů. Práci dobrovolníků hodnotím velmi pozitivně. V Bílovci vnímám velkou vstřícnost a nadšení na všech úrovních personálu, od managementu po střední zaměstnance,“ uvedl Michal Čančík, vedoucí frýdecko-místecké pobočky ADRA.

Za dlouhodobě ležícími lidmi jednou týdně dobrovolně dochází i Kateřina Juchelková, která chce v budoucnu studovat lékařskou fakultu v Olomouci. „Dělám také dobrovolníka v bíloveckém domově důchodců a chci získat praxi pro další studia. Se staršími lidmi si popovídám, hrajeme různé hry, například Člověče, nezlob se nebo pexeso. Společně se hodně nasmějeme. Shodou okolností jsem v bílovecké nemocnici u paní, která je prababičkou mého spolužáka. Naplňuje mě radostí, že se z mé přítomnosti někdo těší,“ sdělila Juchelková.

Za pány do LDN rovněž jednou týdně jezdí i Marie Gebauerová, která na novojičínské Mendelově střední škole studuje obor zdravotní sestra. „S pány je docela legrace. Už jsem dostala dokonce jednu nabídku k sňatku od asi osmaosmdesátiletého pána. Pacientům jsem donesla buchtu, na Velikonoce jim přinesu beránka,“ prozradila Gebauerová, která je také zapojena do projektu školy týkajícího se pomoci handicapovaným lidem. „Chci získat nějakou praxi a poté bych chtěla působit ve zdravotnictví v Rakousku nebo Švýcarsku,“ dodala.

Dobrovolníky ohodnotila i starostka města Sylva Kováčiková. „Někteří lidé nadávají na dnešní mládež a její chování. Těší mě, že mezi dobrovolníky v nemocnici vidím zejména mladé lidi, kteří vykonávají úžasnou službu. Pokud to neocení společnost, tak tito dobrovolníci obohatí především sami sebe,“ doplnila Kováčiková.