Na ustavujícím zasedání v piaristickém klášteře zastupitelé do křesla starosty zvolili osmatřicetiletého architekta Jana Malíka (Příbor je náš domov). Místostarostou se stal středoškolský pedagog Pavel Netušil (Společně pro Příbor).

V následujících čtyřech letech kormidlo příborské radnice převzala koalice Příbor je náš domov, KDU-ČSL, Společně pro Příbor a Pirátská strana. V třiadvacetičlenném zastupitelstvu mají pohodlnou většinu patnácti mandátů.

„Slibuji, že se budu snažit motivovat všechny občany, aby pracovali pro naše krásné město. Budu se snažit je inspirovat, budu se snažit moderovat debaty, abychom mezi sebou komunikovali. Budu se také snažit dobře reprezentovat naše město,“ řekl krátce po svém zvolení nový příborský starosta.

Městský úřad v Kopřivnici. Ilustrační foto.
První starostové ve městech jsou staronoví

„Není to o jednom dvou lidech, ale o všech, protože všichni chceme, aby naše město vzkvétalo. Měli bychom se snažit udržet krásu našeho historického města a citlivě ho doplňovat,“ pronesl také Jan Malík, který společně s místostarostou poděkoval svým předchůdcům ve vedení radnice - Bohuslavu Majerovi a Daně Foriškové.

„Město jste vedli podle mě velice dobře a za to vám děkuji,“ pronesl starosta na jejich adresu.

V rámci ustavujícího zastupitelstva si koalice rozdělila také místa v sedmičlenné radě města. Jana Malíka a Pavla Netušila doplnili Radek Jurečka (Příbor je náš domov), Milan Střelka (Příbor je náš domov), Ivana Žárská (KDU-ČSL), Stanislav Štefek (KDU-ČSL), Silvie Piškytlová (Pirátská strana).

ADAM ŠKOBRÁNEK, nar. 26.10.2018, 51cm, 4180g, Nový Jičín
Vaše miminka - noví občánci našeho okresu