V posledních letech se ve Fulneku vždy začínalo v 16 hodin. Na letošním 4. zasedání 5. června se ale zastupitelé natolik „rozpovídali“, že jim projednání 39 bodů trvalo skoro 8 a čtvrt hodiny a skončili tak téměř o půl dvanácté v noci. Starostka Fulneku Radka Krištofová na to reagovala tím, že 4. září začalo následující 5. zasedání už ve 13 hodin a mělo 36 bodů. Jeden z nich se týkal i posunu schůzí na dřívější čas.

Tajemník městského úřadu René Veřmiřovský připomněl, že během posledních čtyř let skončilo minimálně jedno zasedání až po osmi hodinách. „Aby zasedání končila někdy kolem dvacáté, dvaadvacáté hodiny nejpozději, se mi jeví přesunutí začátku na třináctou nebo čtrnáctou hodinu jako ideální,“ míní tajemník.

Mikuláš, ilustrační foto.
Mikuláš zastaví v Kopřivnici, se svou družinou ovládne centrum i sad E. Beneše

Zastupitel Petr Ertelt takový krok považuje za arogantní a nevhodný. „Jsme tady pro občany a spousta občanů má nějaké zaměstnání. Proto historicky vždy bylo toto zasedání stanoveno na 16. hodinu, kdy většina lidí bývá už doma a může se zúčastnit. Přesun na 13. hodinu znamená, že mnoho občanů nebude moci docházet. Jim to zaměstnavatel nemůže refundovat jako nám,“ uvedl Petr Ertelt.

V diskuzi se proti navrhované 13. hodině postavilo více zastupitelů Fulneku. René Juroška byl pro 14. hodinu, zastupitelka Lucie Činčalová se vyslovila pro 15. hodinu.

Začátky zasedání v 15 hodin pak zastupitelé schválili.

V kavárně Marlenka ve Frýdku-Místku se můžete posilnit nejen výbornou kávou, ale také různorodými zákusky, dorty a dobrotami z medu.
Senioři z Frenštátu mlsali dobroty z Marlenky, novinky je nadchly

Ze zářijového zasedání, které začalo o tři hodiny dříve než ta předešlá, se místní poslanci rozcházeli nakonec půl hodiny před půlnocí. Trvalo déle než 10 a čtvrt hodiny.

Pondělní zasedání 4. prosince už začalo v 15 hodin. Na programu bylo 36 bodů a odehrávalo se v tradičně vypjaté atmosféře. Po zhruba deseti a půl hodinách plných vzájemného osočování a výpadů, zejména na adresy zastupitelů a vedení města, zasedání skončilo. Hodiny ukazovaly téměř půl druhé v noci.

Zastupitelstva ve Fulneku pravidelně provázejí napadání, urážky, skákání si do řeči. Právě toto chování přítomných zasedání neúměrně natahuje.

Příklady, jak dlouho jednali zastupitelé jinde

Odry

20. září – 34 bodů – 3 hodiny 17 minut

15. listopadu – 21 bodů – 2 hodiny 11 minut

Frenštát pod Radhoštěm

5. října – 22 bodů (v jednom 6 majetkových věcí) – 4 hodiny 32 minut

9. listopadu – 18 bodů – 3 hodiny 28 minut

Kopřivnice

28. června - 20 bodů - 2 hodiny 52 minut

21. září - 13 bodů – 3 hodiny 28 minut

Nový Jičín

12. června - 29 bodů – 3 hodiny 3 minuty

11. září - 45 bodů – 1 hodina 44 minut