Někde už je plno a volná jsou pouze místa pro náhradníky, kteří musejí do poslední chvíle čekat, zda se někdo neodhlásí. Týká se to například Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava (ÚSL), který patří mezi přední soudně lékařská pracoviště v České republice. Velký zájem je také o besedu policie na téma Aktivní střelec, na které se bude hovořit o událostech ve Fakultní nemocnici v Ostravě z roku 2019 i loňské tragédii na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Poslední volná místa zůstávají na simulované soudní procesy, ve kterých se návštěvníci ocitnou v roli soudců rozhodujících o vině, či nevině.

Z křižovatky bude kruhový objezd.
Z křižovatky ve Staré Vsi nad Ondřejnicí bude rondel, silničáři zahájí přestavbu

Noc práva nabízí i další bohatý program. Ten se například týká besedy nazvané Osobní údaje – mýty & realita, která se uskuteční na půdě Ostravské univerzity. Tam zavítají také odborníci z Vysokého učení Technického v Brně – Ústavu soudního inženýrství, kteří dělají rozbory a expertizy těch nejkomplikovanějších a nejtěžších dopravních nehod.

Lidé si mohou prohlédnout i místa, kam se běžně nedostanou, týká se to zejména soudních budov ve všech zmiňovaných městech. Podrobný program lze nalézt na https://www.nfparagraf.cz/cz/noc-prava-v-ostrave.

Lysá hora poslední únorový den, 29. 2. 2024.
VIDEO: Královna Beskyd Lysá hora v zimě. Únor tu byl nejteplejší od roku 1897

Instituce zapojené do festivalu Noc práva v Ostravě, Frýdku-Místku a Novém Jičíně

Krajský soud v Ostravě, Okresní soud v Ostravě, Okresní soud ve Frýdku – Místku, Okresní soud v Novém Jičíně, Krajské státní zastupitelství v Ostravě, Okresní státní zastupitelství v Ostravě, Okresní státní zastupitelství ve Frýdku - Místku, Okresní státní zastupitelství v Novém Jičíně, Česká advokátní komora, Probační a mediační služba ve Frýdku - Místku, Vazební věznice Ostrava, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, Statutární město Ostrava, Ústav soudního lékařství FNO, Fakultní nemocnice Ostrava, Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava, Ostravská Univerzita, Lékařská fakulta Ostravské univerzity, Nemocnice ve Frýdku-Místku, p. o., Statutární město Ostrava, Kavárna V Zahradní, Městská policie v Novém Jičíně, město Nový Jičín, Vysoké učení Technické v Brně – Ústav soudního inženýrství.