O tom, že stávající stav ulice Panské, vedoucí k takzvané průmyslové zóně města, je značně nevyhovující, ví své nejen obyvatelé Kopřivnice, kteří tudy každodenně jezdí do práce, ale i městští zastupitelé.

Proto se rozhodli odkoupit poničenou komunikaci od svého nynějšího majitele, Tatry, a Moravskoslezský kraj požádat o několika milionovou dotaci. Ta ovšem, i přesto, že byla městu již několikrát přislíbena, zatím na účtu neleží. „Je pravda, že dotaci jsme doposud neobdrželi i přesto, že nám byla již několikrát přislíbena. Zdůvodněno nám to bylo tak trošku neurčitě, s tím, že je to z jakési opatrnosti, kdy byl brán ohled na výpadky příjmů a podobně,“ vyjádřil se k celé situaci starosta města Josef Jalůvka. On, stejně jako ostatní kopřivničtí zastupitelé, však stav komunikace považuje za velmi špatný a myšlenky na její brzkou rekonstrukci se nevzdává. „Z našeho pohledu je situace na této ulici opravdu vážná,“ potvrdil Jalůvka.

O tom, že to nejsou jen plané řeči, svědčí setkání kopřivnického starosty s hejtmanem Moravskoslezského kraje Jaroslavem Palasem a připomínka, kterou město u krajského zastupitelstva podalo. „Protože stále usilujeme, aby již dříve slíbená částka byla zařazena do rozpočtu kraje na příští rok, opravdu jsme připomínku podali,“ řekl Jalůvka. Jak všechno dopadne, se ale teprve uvidí. Jednání o návrhu proběhne ve středu 16. prosince: „Bude krajské zastupitelstvo, kde tento problém znovu probereme. Rešení vidím jen dvě. Buď se naši připomínku podaří prosadit, anebo ne,“ zakončil s optimismem v hlase rozhovor Jalůvka.

Pokud město peníze nakonec dostane, rekonstrukce se dotkne nejen samotné komunikace, ale také jejího blízkého okolí. Nově by tak vyrostly vyhovující autobusové zálivy, lampy veřejného osvětlení, chodník a nebo cyklostezka.