Žáky základních a středních škol čekají týdenní prázdniny, které mohou být naplněny lyžováním, plaváním, horolezením či bruslením. SKI areály, střediska volného času a další organizace totiž v nadcházejícím týdnu plánují speciální programy.

Už na tuto neděli připravilo Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně Zábavné bruslení rodičů s dětmi. Zimní stadion bude otevřen od 7.30 do 8.45 hodin. Návštěvníky čeká nejen bruslení, ale také soutěžení pod vedením odborných trenérů. Akce je zdarma. Nutné je pouze vybavení v podobě přilby, bruslí, rukavic a hokejové hole. Pro zamilované páry je pak přichystán Valentýn na bruslích, který se koná v pondělí 14. února od 15.45 do 17.15 hodin. V průběhu akce bude zvolen král a královna lidských srdcí. Na jarní prázdniny měl Fokus připraveny i dva tábory: Lyžák 2011 a Jarní tábor. „Tábory jsme museli pro malý zájem, a hlavně vysokou nemocnost, zrušit,“ podotkla tamní pracovnice Martina Bartoňová.

Kopřivnický dům dětí a mládeže zase uspořádal Prázdninové horolezení, které je naplánováno na úterý 15. února od 9 do 10.30 hodin na horolezecké stěně na Zimním stadionu v Kopřivnici. Za dvacet korun si mohou zájemci vypůjčit horolezecký materiál a k dispozici jim bude zkušený instruktor. Akce je určena pouze pro děti a mládež od 8 do 18 let. Přihlášky na horolezení lze poslat mailem na jiri.socha@seznam.cz nebo ještě přes víkend telefonicky na čísle 604 108 306 u Jiřího Sochy.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm to bude rovněž o prázdninách žít. Centrum volného času Astra uspořádalo Jarní prázdniny v Astře. O co se jedná? Nejprve to bude příměstský tábor, který je naplánován na 15. a 16. února. Je určen pro děti od šesti do dvanácti let, jež čeká spousta her, zábavy a legrace. I když je poslední termín odevzdání přihlášky 11. února, mohou se zájemci dotázat na možnou účast na táboře přímo telefonicky na čísle 736 480 459 S. Šrubařové ještě i během víkendu. O den později, 17. února, se koná Netradiční bleší trh. Děti sem mohou přinést cokoli, co mají doma dvakrát nebo dárky, které je příliš nepotěšily, své výrobky a vyměnit je za něco. V pátek se pak Astra rozloučí s prázdninami dopoledním Deskohraním. Děti mohou změřit své síly v piškvorkách, bangu, Citadele a v dalších hrách.

BAV klub Příbor uspořádal pro děti, mládež, rodiny i veřejnost zimní pobyt v těšínských Beskydech. Předběžná cena je stanovena pro dospělé a mládež na 1000 korun, děti do 10 let 900 korun. V ceně není doprava a vleky. Kromě spousty lyžování je připraven pestrý společný program, mnoho her a soutěží. Přihlášky se zálohou je nutno odevzdat do 14. ledna.

I přes oteplení posledních dnů si mohou školáci prázdninové dny užít na zasněžených svazích a nemusí přitom jezdit daleko. Ti z Nového Jičína to mají nejblíže na Svinec, kde leží 40 až 70 centimetrů sněhové pokrývky. „Sjezdovka se denně upravuje a zárukou kvalitního povrchu jsou noční teploty kolem nuly. A má se nadále ochlazovat,“ informují provozovatelé sjezdovky na svém webu. Dobré zprávy pro lyžaře má i kopřivnická radnice. Zdejší areál Červený kámen je pro milovníky zimních sportů připraven. Dobrý stav hlásí jak přibližovací vlek, tak i hlavní sjezdovka. „Jelikož 14. února začínají kopřivnickým školákům jarní prázdniny, bude sjezdovka po celý následující týden otevřena stejně jako o víkendech, od devíti do dvaceti hodin,“ uvedl ředitel Správy sportovišť města Kopřivnice Milan Gilar s tím, že kopec je technicky zasněžován. Nedostatkem sněhu netrpí ani lyžařský areál HEIpark na druhém konci okresu, v Tošovicích na Odersku.

Jarním prázdninám přizpůsobil provozní dobu také krytý bazén v Novém Jičíně. Otevřen bude během následujícího týdne každý den, navíc se otvírací hodina posunula ve všedních dnech kromě středy již na čtrnáctou hodinu. Ve středu mohou návštěvníci využít dopolední plavání od 8.30 do 12. 30 a poté odpoledne od 14.00 do 21.00. Ve víkendové otvírací době změny nejsou.

ADAM KNESL
VĚRA RŮČKOVÁ