Například v Petřvaldíku se bude májka kácet v sobotu 28. května, už ve 14 hodin, v prostorách hasičského areálu. Akce se uskuteční v rámci XII. Erbovních slavností. Vzrostlý kmen by měli muži shazovat krátce po zahájení, poté už následuje kulturní program, v němž vystoupí děti z místní školy a školky a mažoretky. Děti se budou moct vyřádit okolo 15. hodiny při dětské show a následujících soutěží. Od19. hodiny je pak připravena taneční veselice se skupinou Ex-FIRE. „V doprovodném programu bude pro děti k dispozici skákací hrad, trampolína a dětské čtyřkolky. Pro návštěvníky je připraveno také domácí občerstvení,“ lákají organizátoři z řad dobrovolných hasičů Petřvaldíku.

V sobotu budou kácet májku také v Kujavách, kde se začíná úderem 14. hodiny. Hukovice u Bartošovic začnou o den dříve, v pátek 27. května, od 18 hodin.

Kácení máje se odehraje také na Frenštátsku, kromě například Lichnova si jarní slavnost užijí i obyvatelé města. „Program začíná o půl desáté na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm, a to za každého počasí. K poslechu hrají Albatros a Valašský soubor písní a tanců Radhošť z Trojanovic,“ uvedla referentka turistického informačního centra Zuzana Kalinová.

Dále se tato lidová tradice uskuteční v Trojanovicích Karlovicích, a to v neděli 29. května v 15 hodin v areálu Památníku bratří Strnadlů a Jana Knebla. Vystoupí Valašský soubor Radhošť a děti z mateřské školy.

Mezi jinými budou slavit také Slatinští. Svou májku pokácí v sobotu ve 14 hodin na prostranství u kulturního domu. „Kácení máje, spojené s otevřením areálu u kulturního domu, návštěvou dechové hudby ze Spolkové republiky Německo a dnem otevřených dveří v hasičské zbrojnici,“ uvádějí na pozvánce pořadatelé. Dále vystoupí také obě dechové hudby, mažoretky, Slatinský Schrummel či Vladimír Hron.