Lidé v Mošnově, kteří mají domy postavené podél silnice I/58, tedy hlavního tahu z Příbora na Ostravu, si užívají své zejména když tudy projíždí nákladní vozidlo. O obchvatu Mošnova se mluví hodně dlouhou dobu, ale zatím se nikde ani nekoplo. Možná až nyní se situace začíná měnit. „Do pěti šesti let se to podaří," vyslovil víru v lepší budoucnost starosta Mošnova Radomil Bodzsar. Podle něj už je hotovo územní rozhodnutí. „Teď se pracuje na stavebním rozhodnutí," dodal starosta Mošnova.

Nadjezdy nebudou

Zároveň poukázal na skutečnost, že původní plány byly megalomanské, když se v nich počítalo s mimoúrovňovými křižovatkami. „Asi to je tak, že čím je větší a dražší projekt, tím je více peněz pro projektanta. Ale ministerstvo dopravy podalo žádost, zda by místo těch mimoúrovňových křižovatek nemohly být okružní. Měli strach, že to nepovolíme, my jsme to naopak přivítali, okružní křižovatky jsme chtěli od počátku. Takže se to očesalo a my jsme s tím souhlasili," pokračoval Radomil Bodzsar.

Podle projektu by nová silnice měla vést od Příbora směrem na Prchalov, tam má být tunel a obchvat dále povede mimo zástavbu za Skotnicí. Na současnou silnici I/58 se obchvat napojí zhruba v místě, kde je dnes autobazar v Mošnově.

Rok 2020

„Ta silnice pak bude v Mošnově jako místní komunikace. Bude oddělena betonovými zábranami a bude sloužit jen na cestu do Příbora. Pokud by ale jel nadměrný náklad, který by tunelem neprojel, tak by se betony odklonily a on by jel po staré, tedy po této cestě," dodal starosta Mošnova.

Obchvat Mošnova by se tedy podle informací, které má obec, mohl začít stavět kolem roku 2020. Přitom už v roce 2007 bylo zahájeno zjišťovací řízení záměru Silnice I/58 obchvat Mošnov, a to podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.

Nedlouho předtím dokonce zaznělo na veřejné schůzi v Příboře, že obchvat města Příbor napojený na silnici od Kopřivnice by měl být dokončen na přelomu let 2009 a 2010, o rok později by měl být dokončen prodloužený obchvat na Mošnov.