VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obec chce letos předělat šatny

Veřovice - Rekonstrukce a přístavba šaten na hřišti, tak se jmenuje projekt, který by chtěli ještě v letošním roce uvést do života ve Veřovicích. Stávající šatny jsou totiž nevyhovující.

22.2.2015
SDÍLEJ:

Budova, ve které jsou šatny a zázemí na hřišti ve Veřovicích, by v letošním roce měla doznat podstatných změn.Foto: DENÍK / Ivan Pavelek

Rekonstrukce šaten na fotbalovém hřišti je pro Veřovice poměrně nákladná akce. Obec na ni má v rozpočtu vyčleněno 3,5 milionu korun z vlastních zdrojů, přičemž zbytek by mohl jít z dotace. Podle starosty Veřovic Břetislava Piteráka je ale akce nutná.

„Máme nejhorší šatny v kraji, nechci říci v republice, protože jsem všude nebyl, ale hrajeme krajskou soutěž, I.A třídu, a holky hrají Moravskoslezskou divizi. Jezdí k nám Němci z družebních obcí Lampertswalde a Hendungenu a je to v takovém stavu, že chlapi aby pomalu chodili na záchod do křoví.

Ženy mají jeden záchod, který je zároveň pro veřejnost," popisuje prý dlouhodobě špatný stav Břetislav Piterák.

Hřistě ve Veřovicích se asi před třiceti lety zatravnilo a od té doby se tam podle starosty neudělalo prakticky nic. Kabiny se stavěly v 70. letech minulého století, jenže mezitím narostl počet mládežnických družstev. „Tehdy byl dorost a žáci, teď máme ještě mladší žáky, a navíc přibyly ženy, a ty mají na hygienu ještě větší požadavky," uvedl starosta Piterák.

Podle něj nastala doba, kdy by se se šatnami na hřišti konečně mohlo pohnout. „V loňském roce a v předešlých letech se nám podařilo zajistit dotace na školu, školku, kulturák, hasičský dům, na parkoviště u hřiště a na další věci, kterým jsme dávali přednost.

Teď už máme tyto věci konečně za sebou a podařilo se nám ušetřit peníze, tak jsme si řekli, že s pomocí dotace do toho půjdeme," řekl starosta.

Veřovický starosta Břetislav Piterák připustil, že kdyby se nepodařilo dotaci sehnat, tak obec do rekonstrukce zázemí na hřišti stejně půjde, jen by nechala udělat na projektu některé úpravy ke snížení nákladů. „Moc změn ale udělat nemůžeme, protože už máme stavební i územní rozhodnutí," poznamenal starosta.

Veřovičtí mají v plánu rozšířit stávající objekt šaten dozadu i do šířky, tak jak byly kdysi původní plány. „Tehdy v sedmdesátých letech se ale také šetřilo a udělala se jenom hlavní část projektu," podotknul Břetislav Piterák, načež zdůraznil, že chtějí, aby stavba odpovídala současným požadavkům.

„Například kdysi jezdil jeden, pak dva rozhodčí, dnes jezdí tři a někdy i delegát, takže kabina pro rozhodčí je malá. Je také požadavek, aby se u krajských soutěží nahrávalo. Dlouhodobě chybí klubovna a kabiny jsou pro sedmnáct hráčů strašně malé," vypočetl nedostatky Břetislav Piterák, jenž doplnil, že úpravy si vyžádají zvýšení budovy o patro, a zřejmě i bezbariérový přístup.

„Dali jsme žádost na ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a uvidíme, jestli nám to dají. Dotace se pohybuje od padesáti do sedmdesáti procent, zbytek doplatíme z vlastního rozpočtu. A když to nevyjde, budeme si muset vzít úvěr," uzavřel veřovický starosta Piterák.

Autor: Ivan Pavelek

22.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT