O tom, ve kterých dvou školách v Novém Jičíně přesně pracovníci Krajské hygienické stanice Ostrava po pět dnů odebírali vzorky, zpráva neinformuje, jen upřesnila, že šlo dvě školní jídelny. „V každém zařízení školního stravování bylo postupně odebráno vždy pět vzorků normovaného oběda žáka 4. třídy základní školy, a to od pondělí do pátku. Při možnosti výběru ze dvou či více druhů obědů byl odebrán ten, u kterého byl větší zájem strávníků. Je třeba ještě zdůraznit, že pro všechny typy stravovacích zařízení platí stejné rozmezí finančních limitů na přípravu oběda," vysvětlují hygienici.

A co speciální testy v krajských jídelnách odhalily?

Školní obědy mají v sobě až příliš mnoho soli a bílkovin, naopak energetická hodnota je často podprůměrná. Enormně vysoký příjem soli byl zaznamenán nejvíce v novojičínských školách, a to více než čtyřnásobně!!! „Je odborně prokázán vztah mezi vysokou konzumací soli a prevalencí vysokého krevního tlaku. Sůl se vyskytuje téměř v každé potravině a vyšším využíváním polotovarů, různých sypkých směsí, se stává významným rizikovým faktorem. Bylo prokázáno, že až sedmdesát procent příjmu soli je ukryto v potravinách, ze kterých je připravována strava," stojí dále v dokumentu.

Příjem tuků se pohyboval v rozmezí 33 až 66 procent doporučeného plnění, se sacharidy větší problémy nebyly.

Překvapivě pro hygieniky však bylo vysoký obsah vlákniny, což lze údajně vysvětlit tím, že jsou obědy více připravovány netradičními racionálními surovinami.

„Vyšší příjem vlákniny lze hodnotit kladně, poněvadž předpokládáme, že v další stravě žáků doma je spíše vlákniny málo," dodávají hygienici.