Projít přes centrum od městského ke kulturnímu domu lze pouze po středovém chodníku, který lemuje z obou stran pletivo, případně také okolo kavárny U kašny. Kašna už ale v prostoru nestojí, zato je možné spatřit základy stavby, která by v budoucnu měla sloužit jako přístřešek pro pořádání koncertních a společenských akcí a může také posloužit k posezení.

Obnažené jsou stovky metrů kabeláže, kterou stavbaři pokládají do země, a také dvě jámy - retenční nádrže.

Výstava v Kopřivnici - komiksové zpracování významné části života Emila Zátopka.
OBRAZEM: Zátopkovy úspěchy připomíná v Kopřivnici komiks na panelech

„Tyto nádrže budou zachytávat dešťovou vodu, regulovat její odtok do říčky Kopřivničky a poslouží k zavlažování zeleně,“ vysvětlila důvod budování retenčních nádrží mluvčí Kopřivnice Lucie Macháčková. Větší nádrž nedaleko současné prodejny Pepco má rozměry 15 krát 3,6 krát 3,6 metru a její užitný objem je 170 metrů krychlových. Druhá nádrž pod zelným trhem na protější straně centra bude velká 4,8 krát 5,4 krát 1,2 metru a užitný objem bude mít zhruba 29,5 metru krychlového.

„Při normálních srážkách pokryje navržená kapacita nádrže potřebu zavlažování na jeden měsíc. V případě nedostatečných srážek bude potřebná voda na zálivku doplněna z veřejného vodovodu. V případě vyšších srážek bude přebytečná voda odvedena do Kopřivničky. Menší nádrž nebude sloužit k zavlažování, ale jen k regulaci průtoku,” vysvětlila Lucie Macháčková s tím, že jde vlastně o plastové akumulační boxy, které budou seskládány a uzavřeny hydroizolací.Revitalizace centra Kopřivnice začala v loňském roce na jaře nultou etapou, během které se udělala přeložka Kopřivničky.

Na beskydských Pustevnách se také oslavuje Máj.
OBRAZEM: Májka na Pustevnách symbolizuje příchod krásného ročního období

V současné době probíhají dvě etapy, které zahrnují práce podél obchodních domů včetně současné hlavní pěší zóny.„Následovat budou úpravy pravé části centra, tedy prostranství podél objektu Tatrovanky a poslední, čtvrtá etapa, bude řešit území stávajícího parkoviště pod zelným trhem a navazující travnaté plochy mezi kulturním domem a Tatrovankou. V rámci této etapy bude také kompletně osazen mobiliář a provedeny konečné úpravy zeleně,“ dodala Lucie Macháčková.Nového centra by se měli Kopřivničané dočkat v polovině roku 2023. Revitalizace centra má stát asi 119 milionů korun, součástí nového centra má být i socha olympijského vítěze Emila Zátopka, slavného místního rodáka