VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obnova Horeček: vznikl společný fond

Frenštát pod Radhoštěm - Jako jednu z priorit berou oživení zašlé slávy Horeček Frenštát pod Radhoštěm a Trojanovice, na jejichž území lokalita leží. Vytvořily kvůli tomu společný fond.

17.12.2012
SDÍLEJ:

Zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm. Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivan Pavelek

O nutnosti revitalizace Horeček, kam kdysi chodívalo mnoho lidí z Frenštátu, Trojanovic i okolí na procházky, se hovoří již několik let. Po obnově památníku Tomáše Garrigua Masaryka, o niž se zasloužili obec Trojanovice a frenštátský podnikatel Leo Bartoš, začala loni revitalizace naplno. „V minulém roce jsme, obě obce, sdružili finanční prostředky a letos se vše rozjelo," uvedla na posledním jednání frenštátských zastupitelů starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová. Připomněla, že se podařilo opravit amfiteátr na Horečkách, díky čemu se na Horečky částečně vrací život. „Na základě jednání mezi oběma obcemi jsme se dohodli, že předložíme oběma zastupitelstvům, ve Frenštátě i Trojanovicích, návrh, aby byla zachována kontinuita, abychom pokračovali v obnově.

Počítáme, že by tam příští rok pokračovaly akce a že by se tam vrátily folklorní slavnosti a podobně," pokračovala starostka s tím, že obě zastupitelstva by měla deklarovat, že chtějí pokračovat, a v tom duchu sdružovat prostředky. „Že vytvoříme fond, který bude účelově sloužit pro tuto obnovu," vysvětlila starostka a dodala, že zastupitelé by v případě souhlasu měli schválit vytvoření fondu na dobu pěti let, do nějž by Frenštát a Trojanovice v určitém poměru vkládaly finanční prostředky. S tím by zastupitelé schválili také pravidla pro hospodaření s tímto fondem.

Starosta Trojanovic Jiří Novotný uvedl, že už o věci hovořili na zasedání trojanovických zastupitelů, byť zatím bez usnesení. „Ale víceméně jsme se na zasedání shodli, že do toho půjdeme. A to z toho důvodu, že jestli byla nějaká lokalita léta opomíjená, asi dvacet let, tak to byly Horečky," řekl Jiří Novotný a dodal, že čas neúdržby se na Horečkách výrazně podepsal a bude dost dlouho trvat, než se dá lokalita opět dohromady. „Myslím si, že pokud se nedohodneme my dva, jako obec s městem, tak bude obnova Horeček velmi těžkopádná a zdlouhavá. Pokud bychom měli jednat na každém zastupitelstvu o jednotlivých projektech, tak by to nefungovalo," nastínil starosta Trojanovic.

Fond by podle něj měl sloužit pro realizaci jednodušších projektů, jako jsou úpravy chodníků a cest a pořízení mobiliáře. „Myslím si, že do pěti let bychom Horečky mohli uvést do stavu, v jakém byly, když tam lidi chodili rádi a byli na Horečky hrdí," doplnil Jiří Novotný. Jako příklad, že spolupráce Frenštátu a Trojanovic klape, uvedl amfiteátr, na jehož opravu dali Frenštátští 600 tisíc korun a Trojanovičtí 300 tisíc korun. „Loni tam bylo na akcích asi pět tisíc návštěvníků, což nebylo dlouhá léta," připomněl Jiří Novotný. Místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm Pavel Mička jej pak ještě doplnil, když sdělil, že město chystá projekt pro žádost o dotaci na zastřešení pódia amfiteátru.

Zřízení fondu frenštátští zastupitelé schválili.

Autor: Ivan Pavelek

17.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení