Účastníci cyklotour, jejíž výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků jde do různých zařízení starajících se o nemocné děti, setrvali v Novém Jičíně necelou půlhodinu. Josef Zimovčák rozdal několik rozhovorů a podpisů, mezitím se přichystali jezdci na další část etapy, která měřila celkem 101 kilometrů a její cíl byl ve Slopném u Vizovických vrchů.

Nejstarším účastníkem letošní cyklotour je sedmasedmdesátiletý Stanislav Staněk z Hodonína. Letos jede už pošesté. „Poprvé jsem jel jen tři etapy, potom šest a pak už jsem odjezdil všechno,“ řekl Stanislav Staněk pro Deník.

Na kole jezdívá pravidelně, týdně okolo 150 kilometrů. S věkem ale cítí, že kopce jsou stále prudší a vzdálenosti se zdají být stále delší.

„Když zdraví dovolí, chtěl bych jet ještě tři ročníky – do těch osmdesáti,“ prozradil. Cyklotour na kole absolvuje rád, nejen proto, že to je bohulibá akce. „Je tady hodně kamarádů, se kterými se tady vždy po roce setkám,“ dodal Stanislav Staněk.

Pět minut po deváté hodině usedl na kolo a s pelotonem, do nějž se zapojil i Ondřej Syrovátka, místostarosta Nového Jičína, obkroužil Masarykovo náměstí a vydal se směrem na Hranice.