Program zahájilo v sobotu 12. září v 8 hodin tradičním příborské muzejní ráno. Kromě vyprávění si návštěvníci muzea mohli vyslechnout fenomenálního hráče na bajan Vojtěcha Drnka a také mohli až do 17 hodin obdivovat tři příborské krajkářky, které předváděly přímo ve výstavě „Rok v krajce" rukodělné paličkování.

Lže a krade! To stojí u portrétů současného předsedy české vlády, které se objevují nastříkané pravděpodobně za pomocí šablony na zastávkách ostravské městské hromadné dopravy.
V Ostravě jsou na zastávkách graffiti proti premiérovi. Lže a krade, tvrdí nápis

V 9 hodin začala výstava 100 let skautingu v Příboře ve výstavních panelech před Kulturním domem, o hodinu později převzal v piaristickém klášteře ocenění města příborský umělecký kovář Pavel Juřena. „Dny evropského dědictví jsou ale především dny, kdy jsme bezplatně otevřeli nejširší veřejnosti památky města. Probíhaly komentované procházky s pověstmi města s kronikářkou Irenou Nedomovou a barokní Příbor se Sabinou Máchovou,“ přiblížila Iveta Busková další dění.

Dětem a rodinám patřil program v Městském parku Příbor, který začal hodinu po poledni. „Byla připravena soutěžní stanoviště, prezentovali se poskytovatelé sociálních služeb. Děti se mohly zúčastnit zábavných workshopů, projet se na koni, pohrát si ve skákacím hradě. Nechybělo hasičské auto a zbrusu nové auto městských policistů. Program doplnila akrobatická show a zakončily ho koncerty skupin Arrhytmia a The People,“ doplnila Iveta Busková.

Markéta Konvičková v úterý ráno oznámila na instagramu narození dcery.
Zpěvačka Markéta Konvičková se stala maminkou. V úterý ukázala světu svou Amálku

Oslavu Dnů evropského dědictví zakončil v neděli koncert skupiny Ondráš v kostele sv. Valentina. „Děkujeme všem, kteří se podíleli na programu, organizačním a technickém zajištění akce, a budeme se těšit na viděnou opět za rok na Dnech evropského dědictví, kdy si Příbor připomeneme 770 let od první písemné zmínky,“ uzavřela Iveta Busková.