Veřovický starosta Břetislav Piterák hned v úvodu zdůraznil, že rekonstrukce fotbalových kabin na hřišti AFC Veřovice byla v obci nejvýznamnější akcí letošního roku. Poté přivítal hosty z německé družební obce Lampertswalde a další přítomné.

„Letos je tomu právě pětatřicet let, co k nám přijela první průzkumná delegace vedená starostou Johannesem Krausem. Setkávali jsme se s fotbalovým týmem SV Lampertswalde pravidelně, odehráli jsme řadu fotbalových utkání, ale vždy šlo v první řadě o přátelství a věřím, že tomu bude tak i nadále," uvedl Břetislav Piterák, načež přivítal také poslankyni Danu Váhalovou a předsedu Okresního fotbalového svazu Nový Jičín Antonína Patku.

Starosta rovněž připomněl, že je patnácté výročí existence fotbalového družstva žen, které letos dosáhlo nejlepšího umístění, když obsadilo třetí místo v Moravskoslezské divizi žen. „Také slaví pětadvacet od svého vzniku AFC Veřovice, který se osamostatnily od TJ Sokol Veřovice a rovněž letos slavíme pětaosmdesát let od vzniku fotbalu ve Veřovicích. Vychází to, jako by to někdo naplánoval," poznamenal Břetislav Piterák.

Když během slavnostního otevření kabin AFC Veřovice začalo pršet, reagoval na to starosta Lampertswalde Wolfgang Hoffmann slovy, že nebe všem přítomným posílá slzy štěstí. „Prohlédli jsme si vaše zázemí. Někdo by mohl závidět. V každém případě je na zastupitelích a lidech z Lampertswalde, aby to viděli.

Mé volební období bude končit, tak byste se určitě měli poohlédnout po někom, kdo bude podporovat váš sport," prohovořil starosta německé obce k hráčům a dalším účastníkům výpravy do Veřovic a slíbil, že na základě toho, co viděli, budou určitě investovat z obce více od fotbalu.

Nato jej doplnil jeden ze zastupitelů Lampertswalde, který připomněl, že v roce 2019 budou slavit 65 let vzniku sportovního spolku a chtěli by, aby zástupci Veřovic přijeli. „Budeme se snažit vytvořit také takový společenský dům pro fotbalisty, ale nejsme tak bohatí, takže nepředpokládám, že to bude na takové úrovni," sdělil německý zastupitel.