Pro frenštátské hasiče byl včerejšek malým svátkem. Hned v úvodu setkání uvedl frenštátský místostarosta Pavel Mička, rekonstrukce je výsledek dlouhodobé spolupráce s Moravskoslezským krajem," poznamenal Pavel Mička.

Pro frenštátské hasiče byl včerejšek malým svátkem a také to tam tak vypadalo. Hned v úvodu setkání uvedl frenštátský místostarosta Pavel Mička, že hasičská stanice je po rekonstrukci, která stála více než 8 milionů korun, přičemž částkou 3,5 milionu korun přispěl Moravskoslezský kraj.

„Už v minulých letech šly dotace na projektovou dokumentaci nebo osm set tisíc korun na výměnu vrat. Je to výsledek dlouhodobé spolupráce s Moravskoslezským krajem," poznamenal Pavel Mička.

Náměstek hejtmana Josef Babka připomněl, že nedávno předávali místním hasičům výškovou techniku v podobě vysokozdvižné plošiny a vozidlo mercedes, které slouží pro práci s dětmi i pro vlastní zásahy. Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová nato zdůraznila, že si všichni Moravskoslezského kraje v oblasti požární ochrany velice váží a věří, že dobré vztahy budou pokračovat.

„Vybavení jednotky ve Frenštátě pod Radhoštěm je v současné době na úrovni některých profesionálních stanic v České republice. Nebyl to jen ten nešťastný výbuch, ale zdejší hasiči každodenní prací dokazují, že jsou potřební pro město a jeho nejbližší okolí, proto je důležité, aby zdejší jednotka měla vytvořené co nejlepší podmínky pro svoji práci," sdělil ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Zdeněk Nytra. Společně se starostkou Leščišinovou a náměstkem Babkou pak slavnostně přestřihli pásku před vstupem do stanice.

Původní stavba hasičské stanice je z období kolem roku 1967. Již v roce 2013 byly udělané nové podlahy a vyměněná vrata. Při právě skončené rekonstrukci hasiči nechali prodloužit poslední garáž á pro plošinu, vybudovat novou dílnu a nástavba na patře.

„Měli jsme sociálky na chodbě, ty jsou dnes místo bývalé společenské místnosti, která je právě nahoře, jsou tam také dvě nové kanceláře. Jsme rádi za tu dílnu, bez ní to bylo špatné," sdělil pro Deník velitel JSDH Frenštát pod Radhoštěm Zbyněk Vágner.

Jednotka má devět profesionálů a asi čtrnáct dobrovolných hasičů. K dispozici mají hasiči dvě cisterny, dopravní automobil, plošinu, a dvě osobní auta. Frenštátští hasiči si tak hodně polepšili, ale jejich velitel by ještě rád viděl některá další vylepšení. „Rád bych získal peníze, abychom mohli mít nějaké sklady, kam bychom přetáhli věci z CO skaldů a ze sauny. A také by to chtělo nové oplocení a úpravu parkoviště," uzavřel Zbyněk Vágner.