Během noci zde spadl do nádrže s močůvkou mohutný býk o váze 800 kilo společně s teletem. Život se nakonec po složitém zásahu podařilo zachránit pouze silnějšímu ze zvířat.

„Močůvku nejprve museli hasiči ve spolupráci s místními zemědělci vyčerpat, pak měla hlavní slovo odvaha dvou hasičských vazačů a hydraulická ruka vyprošťovací Tatry," vyjádřil se k události Petr Kůdela, tiskový mluvčí Moravskoslezských hasičů.

Teleti už však přítomní profesionální záchranáři z Nového Jičína a jejich dobrovolní kolegové z místní obce a Oder, pomoci nemohli.

Záchrana býka ve Vrážné

„Býk dostal na začátku hasičského zásahu uklidňující injekci od veterináře, takže jen bezvládně visel na provaze u stěny nádrže a nevypadalo, že by se měl k životu. Hasiči pomocí tří plovoucích čerpadel a zemědělci fekálním vozem vyčerpali močůvku z nádrže na možné minimum," pokračuje mluvčí Kůdela.

Poté do zapáchající pasti slezli po žebříku dva nejstatečnější hasiči a pod mnohaset kilovým zvířetem podvlekli zvedací popruhy a býk mohl pomalu putovat nahoru pomocí vyprošťovacího speciálu Tatra 815.

Záchrana býka ve Vrážné

„V okamžiku, kdy téměř zachráněný býk ucítil pevnou půdu pod nohama, začal sebou a popruhy docela svižně škubat. Jen ona utlumovací injekce, kterou dostal do svalu ještě v nádrži, napomohla, aby se z areálu bývalého družstva nestala španělská korida," popsal dramatické chvíle Petr Kůdela. Nakonec se býkovi podařilo přeci jen vyvléct z dvojice popruhů.

Záchrana býka ve Vrážné

„Ve svobodném a radostném pobíhání v blízkosti hasičů mu bránil – naštěstí, už jen popruh, kterým byl přivázán za krk k bytelné kovové konstrukci jednoho z oken," doplnil mluvčí na závěr.

Záchrana býka ve Vrážné
Více snímků v přiložené fotogalerii.