Naštěstí šlo pouze o taktické cvičení za nádherného podzimního počasí, kdy zraněného člověka nahradila stejně těžká figurína.

„Jako v pátek 22. října odpoledne první přijela po oznámení o vážných zdravotních potížích turisty na vrcholu Bezručovy vyhlídky jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Kopřivnice, a to na parkoviště u kopřivnického letního koupaliště. Dalších více než sedm set metrů hasiči museli jít pěšky do pořádného kopce. Postižené osobě poskytli kopřivničtí hasiči první předlékařskou pomoc a přichystali ji na transport,“ popsal zásah Petr Kůdela, tiskový mluvčí krajského hasičského sboru.

Hutní společnost Liberty představila speciální vůz Tatra, který si pořídila pro převážení dlouhých tyčí, 25. října 2021 v Ostravě. Jde o nejdelší vozidlo, které kdy vyrobila kopřivnická automobilka Tatra Trucks.
OBRAZEM: V Ostravě jezdí unikát - nejdelší vůz Tatra, jaký kdy byl postaven

Nedlouho po hasičích na místo dorazila lezecká skupina – ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně, která transportovala zraněného, uloženého v záchranných nosítkách, z vrchního patra rozhledny pomocí lanové techniky na lesní půdu.

„Pak ji hasiči společnými silami odnesli dolů poměrně nepřístupným terénem k místu, kam byla schopná dojet technika, tedy přes sedm set metrů k parkovišti,“ dodal mluvčí hasičů a doplnil, že vybraní příslušníci HZS MSK jsou již od roku 1990 speciálně vybavováni a školeni pro provádění záchranných prací ve výšce a nad volnou hloubkou pomocí lanové techniky.

Sklizeň brambor. Ilustrační foto
Příště zasejeme obilí, hrozí bramboráři. Drtí je slevové akce

„Tito hasiči-lezci jsou nasazováni v situacích, kdy je provedení záchrany nad rámec možností takzvané běžné hasičské jednotky, například paraglidistů, končících svůj nepovedený let na vysokých stromech, či při záchraně jeřábníků se zdravotními komplikacemi. Jsou dislokováni v šesti lezeckých skupinách, po jedné v každém okrese Moravskoslezského kraje, připravených pomoci lidem čtyřiadvacet hodin denně,“ uzavřel Petr Kůdela.