„Kopřivnická výstava plastikových tanků, aut, lodí, letadel, vláčků a podobně patří mezi nejprestižnější akce svého druhu v republice a je spojena s několika mezinárodními modelářskými soutěžemi. Akce je velmi populární nejen mezi samotnými modeláři, ale díky bohatým doprovodným aktivitám bývá také častým cílem rodinných víkendových výletů," nastínila mluvčí města Jana Hromočuková.

Do města automobilů se skutečně sjeli modeláři z celé republiky, ale i ze zahraničí, kteří zaplnili vnitřní i venkovní prostory místního kulturního domu.

Návštěvníky přivítalo několik novinek – například rozšíření výstavních prostor pro soutěžní modely, či více rádiem řízených modelů. Ty sklidily velký obdiv malých návštěvníků a v neustálém obležení byla i malá parní lokomotiva či replika letadla z první světové války.

„Letos vyšlo počasí a i doprovodný program se vyvedl. Se synem jsme obdivovali vystavené modely, některé opravdu stály za to, byly propracované do nejmenších detailů," zhodnotil akci Jakub Novotný, jenž do Kopřivnice přijel z Ostravy.