Počasí vybízelo spíše ke koupání a ti, co minule přijeli z Frenštátska , tentokrát jeli na demonstraci do Rožnova pod Radhoštěm. I přesto se na demonstraci v Novém Jičíně sešlo zatím nejvíce účastníků od dob, kdy demonstrace proti ministryni spravedlnosti a premiérovi začaly. Starších patnácti let bylo minimálně sto padesát. Přijeli lidé z Kopřivnice, Veřovic, Štramberka, Kunína, Hostašovic či Oder.

Lubomír Sazovský, spoluorganizátor demonstrací, upozornil, že se stále více schyluje k řízení státu jako firmy – direktivním způsobem nadřízenosti a podřízenosti.

„Ze zkušenosti vím, že jakékoliv ústupky těm, kteří chtějí více moci, než jim bylo svěřeno a než jim přísluší si neustále trpělivě a po kouscích zkoušejí podmanit instituce, které jim vyšší moc zajistí,“ řekl Lubomír Sazovský. Manželé Ivan a Věra Janíkovi přečetli prohlášení iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

Své pocity vyjádřilo několik dalších řečníků, Miroslav Urban připomněl časy nesvobody před třiceti lety, Šárka Rašková emotivně vyzvala přítomné , aby se nenechali převálcovat negativními reakcemi a informacemi z různých médií a sítí. Velký potlesk sklidil Jiří Klein, novojičínský zastupitel, jenž vyzval Andreje Babiše, že pokud jej zajímá jen jeho vlastní prospěch, ať není premiérem. „Všechny vaše postoje vás usvědčují z toho, že nejste této funkce hoden,“ řekl mimo jiné Jiří Klein

Demonstrace za nezávislou justici a proti vládě 11. června v Novém Jičíně.

Uznání sklidil novojičínský místostarosta Ondřej Syrovátka, jemuž někteří na sociálních sítích spílají, že na radnici je v koalici také s členy ANO. Řekl, že si myslí, že je nutné začít mluvit se členy a voliči ANO, aby se sami pokusili udělat něco se současnou nedobrou situací. „Osobně napíši kolegům za ANO na radnici, abych udělal ten první krok,“ sdělil Ondřej Syrovátka.

I tentokrát zpívali Jan Kryl a Vladimír Vondráček ze ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm. Na závěr všichni společně zapěli státní hymnu. Potom účastníci obkreslili křídou svá chodidla na plochu náměstí.

Jak vypadala situace na dalších místech v Moravskoslezském kraji, se můžete podívat zde.