Zřejmě nejhorší situace ve čtvrtek panovala na Odersku. Během celého dne tam hasiči zasahovali celkem třináctkrát. Zaměstnaly je především popadané stromy či uvolněné střechy.

Jeden ze stromů spadl v části Zámeckého parku mezi náměstím a obchodním domem, statnou lípu vítr vyvrátil také v areálu oderské nemocnice. Naštěstí se oba pády obešly bez zranění. Buk lesní červenolistý, který spadl v centru města, byl podle Petra Lelka, referenta odboru životního prostředí, hodnotný.

„Před pár lety proběhla revitalizace parku i v místě spadlého buku. Město nechalo udělat dendrologický posudek, který potvrdil, že strom je zdravý a perspektivní. Strom jsme nechali posoudit i po revitalizaci specializovanou firmou," uvedl Petr Lelek a posléze přiblížil příčinu jeho zlomu: „Nakonec se ukázalo, že slabým místem buku, který byl naroubovaný, byl nedokonalý srůst v místě roubu. Ten, a pro Odry atypický silný severní vítr, kdy zde většinou fouká od západu, byly hlavními příčinami pádu buku. Buk v koruně neměl suché větve, neměl dutý kmen, byl dokonale olistěn, takže svým vnějším vzhledem neprozrazoval hlavní příčinu zlomu." 

Tento strom spadl v centru Oder u obchodního domu nedaleko náměstí.

Počasí mělo vliv i na dopravní nehodu, která se stala na silnici mezi Odrami a Spálovem. Před osobní automobil spadla silná větev, do které automobil narazil. Nehoda se však naštěstí obešla bez zranění.