Ve hře byly tři varianty. „Jednak možnost ponechat původní železobetonovou vanu s tím, že by se musela stejně rozbít kvůli odvodu trubek, cirkulace a dalších věcí, tedy toho, co způsobovalo únik vody. Druhou variantou byl keramický obklad, třetí nerezová vana. Zvolili jsme tuto, finančně sice nejnáročnější variantu, ale s nejvyšší životností,“ poznamenal starosta Studénky.

Pro zázemí nového bazénu byl potřeba větší prostor, proto město rozhodlo o přístavbě, do níž se vešla i vířivka a odpočinková zóna.

Rozpočtovaná cena byla 24 milionů korun, konečná je asi o šest milionů vyšší. „Byly nějaké vady, na které se přišlo, když se odkrývala původní část. Někde chyběla hydroizolace, také v projektové dokumentaci byly nějaké chyby. Zapracovaly se také naše připomínky a požadavky, například se měnily designové prvky. Chtěli jsme, ať to vypadá lépe, než byl původní návrh od projektanta,“ uvedl starosta Libor Slavík.

V pondělí po poledni se na bazén přišli podívat zástupci plavecké školy, kteří zde budou učit děti plavat. Byli spokojení. „Předtím ten bazén z jedné strany lemovala stěna, kde byla velká okna. Z té strany se k bazénu prakticky nedalo normálně dostat. Teď jsou v těchto místech průchody a za nimi ještě odpočinková část. To je super,“ pochvalovala si jedna z žen.

Bazén má rozměry 16,8 krát 5 metrů, hloubka v celé jeho ploše je 1,2 metru. Vířivka je projektovaná pro pět osob, ale vejde se jich tam víc. Z bazénu se dá plynule přejít do sauny, pokud je v provozu.