Přesně ve tři hodiny odpoledne si v parku Na Střelnici přestřihly pásku na znamení oficiálního otevření nového dětského hřiště samotné děti.

Hřiště pro nejmenší a malé obyvatele Bílovce není zcela nové. Jak pro Deník uvedla starostka Bílovce Sylva Kováčiková, odpočinková zóna pro rodiče s dětmi byla v těchto místech od padesátých let minulého století. „Vždycky tady byly nějaké hrací prvky, ale ty, co tady byly naposled, už byly zastaralé a děti touží po nových prvcích, které vidí v časopisech nebo na jiných místech,“ vysvětlila důvod inovace dětského hřiště Kováčiková a dodala, že projekt na vybudování nového hřiště město konzultovalo s maminkami, které se svými ratolestmi navštěvují místo nejčastěji.
Kromě nových průlezek, skluzavek, malé lezecké stěny či domečku, se v místě objevil také nový písek na pískovišti. Všechny nové prvky splňují požadovaná kritéria bezpečnosti. „Každý z prvků musí mít certifikát. Nechali jsme odstranit kolotoč, který byl jednoznačně nejpopulárnější, ale právě na něj by nikdo certifikát nevydal,“ poznamenala bílovecká starostka.

Celkové náklady na inovaci odpočinkové zóny byly kolem 370 tisíc korun, když zhruba dvě třetiny dala Nadace OKD, zbytek hradilo město ze svého rozpočtu. „Je to tady teď o hodně lepší,“ uvedl desetiletý David, který do parku s hřištěm chodí již několik let. Nejvíce se mu z nových prvků líbila skluzavka ne nepodobná banánu a konstrukce, která na ni navazuje. Jeho pětileté sestře Tereze se taky líbila nejvíce skluzavka, ale taková, která je určena pro menší děti.

Pochvalně se vyjádřila k novému vybavení parku rovněž Vlasta Vavrošová. „Je to nové, krásné, ještě nezničené, akorát je tady toho více spíše pro starší děti. Ten můj menší si tu ještě moc neužije, ale starší, který má sedm roků, tady pěkně řádí,“ sdělila s pohledem na ještě ne jednoročního syna. „Určitě je to teď lepší, než to bylo,“ uzavřela Vavrošová.