Některé jsou zakoupené, jiné darované a další zase na místě rostou už roky, takže je stačilo jen ozdobit.

Přínášíme Vám fotografie vánočních stromů ve městech Novojičínska tak, jak vypadají po setmění. Pokud máte chuť, můžete pro jednotlivé stromy hlasovat a vyjádřit tak, který strom je v letošní sezoně nejkrásnější.

HLASUJTE V ANKETĚ!

Bílovecký vánoční strom je zrovna příkladem přirozené zeleně centra města. Bílovečtí jej zdobí už několik let a nutno dodat, že vypadá krásně. Je vysoký 22 metrů a při jeho rozsvícení se přítomní podělili o vánoční jablečný štrůdl Věry Kopcové, který byl dlouhý 4 metry a padlo na něj 4 kila jablek. I přes to všechno byl rozebrán během šesti minut.

Frenštátský vánoční strom darovala městu jedna místní obyvatelka. Důvodem bylo, že strom byl přerostlý a že se nakláněl, už ohrožoval dům, u nějž rostl. Ve Frenštátě pod Radhoštěm darovaný strom téměř každoročně.

Vánoční strom ve Fulneku pochází z veřejné zeleně z města. Děje se tak prý prakticky každý rok.

Odry získaly i v tomto roce vánoční strom darem. Městu jej věnoval člověk, který dlouhodobě řešil problém se stínem v zahradě. Podle informací ředitele Městské oderské společnosti to bude vypadat podobně i o příštích Vánocích.

Také Příbor získal vánočním strom o letošním adventu darem, a to od ředitele místní Základní školy Npor. Loma Jána Drtila. Tomu již zavazel na zahradě a tak požádal město o pokácení. Technické služby se nakonec rozhodly, aby jehličnan ještě chvíli sloužil všem Příborákům i turistům na místním Freudově náměstí. Byl vyzdoben okrasami zakoupenými radnicí v loňském roce, v tom letošním pouze přibyl jeden nový světelný řetěz.

Náměstí města Štramberk také v letošním roce zdobí zářící vánoční strom. Respektive hned dva. Oba jsou ve městě stálou rekvizitou, protože jsou zde zasazeny. Zatímco ten malý zdobí travnatou plochu před místním kulturním domem, ten velký se nachází v blízkosti štramberského kostela.

Studénka má svůj“ vánoční strom“ na náměstí umístěný 365 dní v roce. Ve městě je totiž zvykem nedovážet stromy z lesů, ale nazdobit ten, který stojí v blízkosti studénecké radnice.

Novou výzdobou vánočního stromku se letos může pochlubit novojičínské Masarykovo náměstí. Technické služby se nemuseli tento rok porozhlížet po vhodném stromě v městských lesích, protože se našel dárce. Přesněji šlo o rodinu Kotasovou a dominantní vánoční okrasa putovala do centra z nedalekých Bludovic. V případě, že by se nenašel ani jeden dárce, mělo města v záloze druhý plán. Vánočním stromem by se stal ten, který stojí v Novém Jičíně v ulici Trlicova. Jeho kořeny totiž zde totiž zvedají dlažbu a k zemi bude muset tak i tak. Strom od rodiny Kotasové bude náměstí zdobit až do Tří králů, poté se nařeže na topivo a majitelům se vrátí v praktičtější podobě.

V Kopřivnici zůstává zavedenou tradicí, že jako městský vánoční strom funguje te, který je vysazen na travnatém prostranství před kopřivnickým kulturním domem. Letošní rok není výjimkou.