Bylo osm hodin ráno, když v sobotu 23. prosince správce městského kluziště Emil Kopčák otevřel branku a oficiálně tak zahájil provoz nového kluziště ve Frenštátě pod Radhoštěm. Za pár okamžiků brankou prošla dvaadvacetiletá Magdaléna Kolibová, která se o tom, že v sobotu bude první veřejné bruslení, dozvěděla z webových stránek města.

„Chodívám bruslit každou zimu, tady jsem ale poprvé. Jinak v létě jezdívám na in-linech,“ prozradila. Za pár minut nazula brusle a vyrazila na led. Zhruba po šesti letech opět vyjel ve Frenštátě pod Radhoštěm na místní kluziště bruslař.

Trojice kluků, která přišla po chvíli, neskrývala nadšení. „Jezdíval jsem do Rožnova nebo do Frýdku. Bruslení mě baví, chtěl bych hrát hokej, ale už mám na to hodně roků,“ řekl Matěj Horák. Dan Svoboda si ještě pamatoval staré kluziště, ale moc si na něm už nezabruslil.

Přicházeli další a další zájemci o bruslení. „Nejraději jsem měla večerní bruslení, když do toho ještě začalo sněžit, bylo to super. Často jsme tady chodívaly ze základky a bývalo to hodně otevřené i pro veřejnost,“ sdělila Pavla Cibulcová.

Večerní bruslení ve Frenštátě pod Radhoštěm ještě nějakou dobu nebude. „Prozatím bude otevřeno do půl šesté večer,“ poznamenal Emil Kopčák.

Zimní stadion ve Frenštátě pod Radhoštěm stával od roku 1980, kdy nahradil staré kluziště, jež stávalo nedaleko dnešního autokempu. Stadion měl tribunu pro zhruba 700 lidí a podle původních plánů se hovořilo o jeho zastřešení. K tomu ale nikdy nedošlo, časem ve Frenštátě pod Radhoštěm upadal hokej stejně jako zimní stadion.

Ten postupně chátral a na jeho obnovu nebyly vynaloženy téměř žádné peníze. Problémy se projevily naplno v roce 2011, kdy TJ Frenštát, vlastník areálu, musel předčasně ukončit sezonu kvůli poruše na chladícím zařízení.

V červnu 2012 areál převzalo od TJ město, to nechalo tribunu zlikvidovat, stejně jako plochu kluziště. Loni v dubnu zastupitelé rozhodli o stavbě nového kluziště. Právě dokončená první etapa stála zhruba 23 milionů korun.