Kapely i jednotlivci, známé skladby i originální autorská tvorba. Na druhém ročníku štramberského Buskerfestu zněla hudba různých žánrů. Lidé si mohli poslechnout například tříčlennou skupinu Radio Gafa, hudebníka vystupujícího pod názvem ZdendaLeLe, kapelu Smysl nebo flašinetáře Pavla Juráka. Nechyběla ani štramberská skupina dobové hudby Devětsil.

„My jsme úplně nadšení, protože přišli moc příjemní a pohodoví lidé. Bylo fajn tady být a moct pro ně zahrát,“ popsal muzikant Michal, který se svou kolegyní Zuzanou tvoří umělecké duo LayLa. Na Buskerfestu společně hráli už podruhé, letos přímo pod Štramberskou Trúbou.

Slovenská strela byla k vidění mezi Kopřivnicí a Štramberkem, pondělí 2. srpna 2021.
OBRAZEM: Slovenská strela jako modelka. Takto jí to slušelo při promo focení

V sobotu se počasí vydařilo, ale v neděli převážně venkovní akci komplikoval déšť.

Kromě muzikantů se pouličního festivalu zúčastnilo také mnoho dalších umělců. Mezi mini byly akrobatky z Aerial Cabaret, divadelník Aleš Švondrk nebo dvojice performerů ze skupiny tYhle, která do svého pohybového představení zapojovala i přítomné diváky.

Nechyběl ani program pro ty nejmenší. Děti se vozily na dřevěném kolotoči poháněném jízdou na kole a vytvářely obrovské bubliny z bublifuku. Liberecký herec a klaun Marek Sýkora pro ně také v pravidelných intervalech hrál loutkové divadlo, které zaujalo i mnoho dospělých.

„Našim záměrem bylo oživit štramberské uličky a přivést sem pouliční umění, které tady není zvykem. Myslíme si, že se podařilo. Jsme rádi, že dorazilo hodně lidí a Štramberk opravdu ožil,“ zhodnotil akci za pořadatele Tomáš Hubáček.

Silnice mezi obcí Rybí a Novým Jičínem okolo bývalých Sirkových lázní má být uzavřená až do konce srpna 2021.
Řidiči musí vydržet, oprava silnice kolem Sirkových lázní se protáhne

Místo a čas vystoupení si vybírali sami umělci. Mnozí se rozhodli pouze pro jeden den, jiní strávili v ulicích téměř celý víkend. Zatímco v sobotu bylo krásné počasí, v neděli akci komplikoval déšť. Někteří účinkující se ale nenechali odradit a pokračovali v muzicírování pod střechou.