Takto popisuje jeden z obrázků komiksu autorů Jana Nováka a Jaromíra Švejdíka, známého spíše jako Jaromír 99, intenzivní přípravu Emila Zátopka před olympijskými hrami v Londýně v roce 1948.

Obrázek je součástí komiksové výstavy s názvem Když nemůžeš, tak přidej, tedy motta, kterého se Emil Zátopek držel po celou svou kariéru. Komiksová výstava, kterou uvádí Kulturní dům Kopřivnice, je k vidění podél chodníku u radnice a sadu Dr. E. Beneše. Na pěti výstavních stojanech je devatenáct panelů, na nichž uvedení autoři formou komiksu připomínají Zátopkovi cestu k největším úspěchům, olympijská vítězství i jeho svatbu s Danou Zátopkovou.

Plaketu k uvedení do Síně slávy světové organizace zápasu převzal Vítězslav Mácha od předsedy Českého svazu zápasu Bela Svitka 19. září 2020 v ostravském hotelu Green. Teď získal Cenu Emila Zátopka pro českou sportovní legendu.
Mezi legendami. Zátopek byl pro Vítězslava Máchu vzor, teď získal jeho cenu

Tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Macháčková doplnila, že na přípravě výstavy se podílel rovněž Český olympijský výbor. „Výstava navazuje na knižní komiksové zpracování osudů Emila Zátopka, jehož autory jsou Jan Novák a Jaromír Švejdík. Výstava je další z řady akcí, kterou si Kopřivnice připomíná letošní sté výročí narození slavného rodáka Emila Zátopka a také jeho ženy Dany, čestné občanky města Kopřivnice,“ sdělila Lucie Macháčková.

Výstava bude v ulicích Kopřivnice k vidění až do 19. září, kdy oslavy Zátopkova výročí narození budou končit.