Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé debatovali o opravě hlavní dopravní tepny

Vedení radnice se sešlo v minulém týdnu s občany města, aby spolu prodiskutovali plánovaný projekt k revitalizaci Štramberské ulice. Veřejné projednání si nenechalo ujít na pět desítek lidí.

25.2.2016
SDÍLEJ:

Rekonstrukce nejfrekventovanější ulice v Kopřivnici bude rozdělená do dvou základních etap.Foto: DENÍK / Adam Knesl

Štramberská ulice patří v Kopřivnici k těm nejfrekventovanějším a zároveň představuje páteřní trasu automobilové dopravy ve městě. Její vzhled by se měl v nejbližší době výrazně změnit, a to díky dlouho plánované rekonstrukci.

Jednotlivé práce budou rozdělené do dvou etap, přičemž ta první by měla s největší pravděpodobností začít ještě v letošním roce. Druhá část by měla pokračovat v roce 2017.

Plány chystaných oprav představil příchozím vedoucí oddělení rozvoje území města Kopřivnice Milan Šmíd spolu s týmem architektů. Těm lidé kladli také nejrůznější dotazy, jež se týkaly zejména problémů, které musí lidé žijící poblíž této rušné ulici denně řešit.

„V roce 2007 vznikla studie, která celkovou rekonstrukci jedné z páteřních tras v našem městě vyčíslila na částku přesahující dvě stě milionů korun. Omezené finanční prostředky nám nedovolí Štramberskou ulici zrekonstruovat tak, jak bychom si my i vy představovali," vysvětlil na středečním setkání vedoucí oddělení rozvoje území Milan Šmíd s tím, že rekonstrukcí dojde ke snížení hluku a rychlosti na zmíněné komunikaci nebo k vytvoření autobusových zálivů.

Oprav se dočkají také některé přilehlé chodníky, vjezdy a přechody pro chodce.

S opravami začnou ještě letos

První etapa projektu bude rozdělená do tří dílčích úseků, kde se opraví trasa vedoucí od Katolického domu po ulici Pabla Nerudy. „Protože po Štramberské vedou trasy autobusové dopravy a lidé, kteří tam bydlí, musí mít možnost dostat se do svých domovů, nedojde k úplné uzavírce opravovaného úseku.

Nebude tam moci pouze tranzitní doprava, vyjma zásobování," pokračoval Milan Šmíd a následně dodal, že provoz v jednotlivých směrech bude řízený semafory.

Druhá část rekonstrukce se bude týkat úseku od ulice Pabla Nerudy po začátek katastru města Štramberk. Občané města se proto musí připravit na nezbytná omezení a další možné komplikace především v dopravě.

„Počítáme s využitím Záhumenní ulice pro tranzitní dopravu, pro kterou bude Štramberská po dobu oprav zcela uzavřena, stejně jako s využitím parkoviště naproti Katolického domu, kde vznikne stavební plocha, nebo možností jezdit ve vybraných ulicích v obou směrech," uvedl několik plánovaných změn vedoucí oddělení rozvoje území.

Na webových stránkách města jsou lidem k dispozici inspirační listy, do nichž mohou účastníci veřejného projednání i lidé z řad široké veřejnosti uvést své problémy, požadavky a jiné nápady či přání k projektu revitalizace. Tyto formuláře je pak nutné zaslat na emailovou adresu martin.lapcik@koprivnice.cz, a to do pátku 26. února.

Ivana Reková

Autor: Redakce

25.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení