Suchdolští mohou blahořečit úpravám nádrže v Kletné a Kletenského potoka po povodni roku 1997, která tehdy v Suchdole nad Odrou napáchala značné škody. Při letošní ničivé záplavě se sice voda v korytě potoka zvedla až téměř k jeho okraji, ale to bylo vše.

Nějaký následek ale za sebou přece jen nechala, a to v podobě poškozeného mostu, který je nedaleko památníku padlých. Když totiž pracovníci Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) prováděli kontroly mostů po povodních, zjistili, že tento není zcela v pořádku. „Ten most má špatnou statiku a špatnou nosnost. Je tam dvouklenba, přičemž ta jedna klenba je tak podemletá, že by to nemusela unést,“ uvedl Zbyněk Kubala, vedoucí novojičínského střediska SSMSK.

Proto se na stávající konstrukci mostu objevilo železné přemostění a průjezd byl zúžen pro jediné vozidlo. „Je to provizorní řešení. Chystáme momentálně projektovou dokumentaci na výstavbu nového mostu. Letos to ale určitě nebude. Počítáme, že příští rok zjara,“ doplnil Kubala.

Provizorní řešení ještě více zkomplikuje již tak komplikovanou dopravu v Suchdole nad Odrou, třeba už jen proto, že působí jako veliký retardér, před kterým musí řidiči notně zpomalit. Podle starosty městyse Richarda Ehlera je současná situace poněkud nešťastná. „Momentálně se opravuje most mezi Kunínem a Hladkými Životicemi, takže už tak nám tady zhoustnul automobilový provoz, a teď ještě toto,“ poznamenal starosta Suchdolu nad Odrou.

Objížďka do Fulneku je sice směřována na Odry, ale ti, co to znají, jedou středem Suchdolu nad Odrou. Obdobně volí tuto silnici i obyvatelé Oder a okolí. Ti zase nechtějí čekat nekonečné minuty u železničního přejezdu mezi Suchdolem nad Odrou a Mankovicemi, kde nejsou dvacetiminutové čekací doby žádnou zvláštností. „Automobilů teď jezdí v Suchdole nad Odrou opravdu mnoho, a ten most to ještě komplikuje. Chápu, že silničáři toho teď mají hodně, ale snad to opraví alespoň do toho jara,“ uzavřel Ehler.

Přečtěte si také:

Uzavírky v okrese končí, opravy ale pokračují

Zřicený most ve Studénce nahradil most nový

Výstavba zkomplikuje dopravu v Kopřivnici