Štěpán Šrubař, za svou lásku ke knihám a častou účast na akcích pořádaných kopřivnickou knihovnou, získal titul Čtenář roku v Moravskoslezském kraji. Cenu mu předá Renata Domoráková, zástupce Svazu knihovníků a informačních pracovníků a současně vedoucí knihovny v Novém Jičíně.

„Štěpánovo ocenění je zároveň oceněním jeho maminky, která jej od nejútlejšího věku ke knihám vede,“ uvedla Eva Mikušková, vedoucí Městské knihovny Kopřivnice. Tato událost je součástí širší iniciativy na podporu čtenářství mezi dětmi a mládeží.

Ilustrační foto.
Žáci v Kopřivnici se připravují k oslavě Evropského dne hudby ve školách

Kopřivnická knihovna se do akce Bookstart, která má za cíl podnítit zájem o knihy již v útlém věku a přispět k rozvoji čtenářských schopností mezi nejmladšími, zapojila před šesti lety. Díky tomu každé dítě, které se v Kopřivnici zúčastní vítání občánků, dostává kromě dárků od města i dárkovou sadu S knížkou do života, kterou pro rodiče nové občánka připravila místní knihovna společně se Svazem knihovníků a informačních pracovníků.

Hlavní smysl projektu Bookstart – S knížkou do života je výchova ke čtenářství již od narození. Snaží se podpořit všestranný rozvoj osobnosti nejmenších dětí a probudit v nich zájem o knihy a čtení. A zároveň má za cíl vysvětlit rodičům význam čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte. „Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou mohou rodiče pro své děti udělat, je věnovat jim svůj čas a možnost trávit společné chvíle nad knihou. Tím, že ze svého dítěte udělají čtenáře, mu dají velice užitečný a hodnotný dar na celý život,“ vyzdvihla Eva Mikušková nezastupitelný význam knih.

Kopřivnice chytla ve Vyškově debakl
Kopřivnice schytala ve Vyškově debakl. Nic nevzdáváme, řekl Kuděla

Součástí každého setu je dárkový poukaz pro dítě na registraci do knihovny zdarma. „Bezplatná registrace platí do šesti let dítěte, stejně tak i možnost účasti na bezplatných programech Bookstart – S knížkou do života, které se konají na pobočce Sever,“ dodala Eva Mikušková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Deník/Ivan Pavelek