„Ocenění mě potěšilo. Je to impulz do další práce. Nevadí mi, že mám kolem sebe převážně mužský pracovní kolektiv. S muži se pracuje lépe než se ženami,“ usmívala se policistka Dagmar Bonnová, která pracuje na úseku dopravního inspektorátu již 12 let.

Ocenění za rok 2007 získal i okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. „Letos to pro mě bylo náročnější, stál jsem vlastně na obou stranách. Poprvé při přípravě oceňování kolegů a podruhé jako sám oceněný,“ sdělil Tomšík s tím, že loňský rok vnímá jako zážitkově bohatý. „A to nejen po pracovní stránce, ale i v mém osobním životě, kdy se mi narodil zdravý syn. To považuji za tu nejhezčí životní odměnu. Ocenění a titul Nejlepší pracovník roku vnímám jako další povzbuzení a motivaci do nadcházející práce,“ doplnil Tomšík. Z ocenění podřízených pracovníků měl radost i okresní policejní ředitel Dalimil Sypták.

„Jsou to zasloužená ocenění. Výsledky v oblasti trestné činnosti v okrese jsou příznivé. Zaznamenali jsme pokles u všech oblastí kriminality, jak u majetkové, tak i krádeží aut či násilné kriminality,“ dodal Sypták s tím, že v hospodářské trestné činnosti došlo k nárůstu počtu úvěrových podvodů. „Naopak případy zpronevěry mají klesající tendenci,“ dodal Sypták.

Slavnostního aktu se také zúčastnil bývalý okresní policejní ředitel Karel Třetina, který nyní působí v Ostravě. „V Novém Jičíně jsem pracoval dvanáct let a svým způsobem jsem s ním spjatý. Myslím si však, že bylo vhodné uvolnit křeslo někomu mladšímu,“ doplnil Třetina.