Předporodní kurz je sestaven ze čtyř lekcí.

„V první se budoucí maminky dozvědí od porodní asistentky vše, co je zajímá o době těhotenství, termínu porodu a šestinedělí. Druhá lekce je vedena lékařem, který je seznámí s operačními porody, možnými komplikacemi při spontánním porodu či s tím, jaké jsou možnosti tlumení bolesti při porodu. Třetí lekce, s novorozeneckou sestrou, je vedena v duchu laktace, technik kojení a péče imanipulace s kojencem,“ přiblížila kurz mluvčí Nemocnice Nový Jičín Lucie Drahošová s tím, že čtveřici pak uzavírá takzvaná gravid jóga, kde si budoucí maminky mohou nacvičit správné dýchání i relaxační cviky či takzvané úlevové polohy.

„Největší zájem o kurz mají prvorodičky, ale hlásí se do něj i maminky, které již rodily - přece jen si vše chtějí zopakovat. Výhodou je, že se na kurzu seznámí se sestřičkami i s lékaři z našeho oddělení, protože právě ti kurzy vedou. Dozvědí se, jak to u nás chodí, takže už vědí, do čeho jdou, a mohou se na to lépe psychicky připravit,“ říkáMarcela Bučko, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nový Jičín, kde se za celý loňský rok uskutečnilo 718 porodů.

V Novém Jičíně se předporodní kurz koná v Rodinném centru Mozaika a jednotlivé běhy začínají v úterý 9. října, 6. listopadu a 4. prosince.

V Kopřivnici se budou maminky setkávat v prostorách rodinného centra Heidi a začínají ve středu 3. října. Bližší informace jsou k dispozici na webu novojičínské nemocnice.