Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oderská nemocnice hodnotila uplynulý rok

Na třetím místě mezi příspěvkovými organizacemi se umístila v celostátním hodnocení nemocnic podle finančního zdraví za rok 2013 Městská nemocnice v Odrách.

15.4.2014
SDÍLEJ:

Nemocnice v Odrách.Foto: DENÍK / Ivan Pavelek

Jak uvedl ve zprávě za loňský rok ředitel oderské nemocnice Zdeněk Skařupa, Městská nemocnice v Odrách neměla k 31. prosinci loňského roku žádné půjčky, úvěry či leasingy. Naopak stále má pohledávku za VZP, kterou je pokračující nevyřešený soudní spor s VZP z roku 2005, v částce kolem 1,8 milionu korun. „Částku jsme v minulosti VZP uhradili, ale soudíme se o oprávněnost této regulace," vysvětlil Zdeněk Skařupa.

35 tisíc obyvatel

Rok 2013 byl i pro Městskou nemocnici v Odrách rokem, ve kterém musela nemocnice snížit, v rámci regulace zdravotnické péče, počet akutních lůžek z původních 38, včetně čtyř lůžek jednotky intenzivní péče (JIP), na 24, včetně čtyř lůžek JIP. „Rozsah odborné péče a personální zabezpečení zůstaly beze změn, stejně jako počet lůžek následné péče, tedy takzvané LDN. Ten je stále na čísle pětasedmdesát," upřesnil Zdeněk Skařupa.

Spádová oblast oderské městské nemocnice je kolem 35 tisíc obyvatel. Nemocnice využívají zejména obyvatelé z Oderska, Fulnecka, Vítkovska a Suchdolu nad Odrou a jeho okolí. V roce 2013 v ní bylo hospitalizováno 1548 pacientůna interních lůžkách, 566 pacientů přijala léčebna dlouhodobě nemocných a 27 pacientů skončilo na sociálním lůžku. Průměrná doba hospitalizace na akutním lůžku byla 5,98 dne a na lůžku následné péče 39,6 dne. To obnáší celkově 31 629 ošetřovacích dnů a dalších 3340 dnů na sociálních lůžkách.

Doplňková činnost

„Využití akutní lůžkové kapacity bylo, při současných čtyřiadvaceti lůžkách, téměř sto šest procent, kapacita LDN, včetně sociálních lůžek, byla využita na téměř čtyřiadevadesát procent," pokračoval Zdeněk Skařupa a doplnil, že na odborných ambulancích lékaři a sestry ročně přijmou kolem 18 tisíc pacientů.

Kromě hlavní činnosti má nemocnice i doplňkovou činnost. „Na základě aktuálně platné zřizovací listiny provozuje nemocnice hostinskou činnost spočívající v prodeji stravy externím strávníkům, dále pronajímá nebytové prostory zejména zdravotnickým subjektům na třech budovách, které užívala na základě smlouvy o nájmu nebytových prostor s městem Odry," doplnil Zdeněk Skařupa.

Podobně jako jiné nemocnice ovlivňuje eknomickou stránku oderské nemocnice zrušení regulačních poplatků. Pokud nedojde ke kompenzacím, odhaduje nemocnice deficit kolem 2,2 milionu korun.

Autor: Ivan Pavelek

15.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení